Wszystkie aktualności

Jak Cię widzą tak Cię piszą..

Jak Cię widzą tak Cię piszą..

Dobry wygląd jest ważny w życiu i ułatwia kontakty międzyludzkie. Jak o siebie zadbać, wykonać makijaż odpowiedni do okazji, dobrać właściwy strój do swojego typu urody i sylwetki można się dowiedzieć w KIS  na zajęciach  z wizażu i stylizacji. Jak widać na zdjęciach warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród pań. Podobne zajęcia prowadzone są również dla panów z uwzględnieniem specyfiki płci.

Więcej...

Aktualności w Programie na rzecz osób niepełnosprawnych:

Aktualności w Programie na rzecz osób niepełnosprawnych:

  1. Warsztaty manualne – cykliczne spotkania o charakterze integracyjnym odbywają się w DPS przy ul. Matejki 62 i w Domu Harcerza przy ul. Wolności 350a. W maju uczestnicy projektu i otoczenie tworzyli prace z materiałów do scrapbookingu. Prace (litery) wykonywane były metodą scrapbookingową.
  2. Dnia 14.06.2018 r. niepełnosprawni uczestnicy projektu oraz osoby z otoczenia wzięli udział w plenerowej imprezie pod nazwą „Miasteczko Seniora” zorganizowanej na terenie Domu Harcerza.

 

 

Więcej...

Edukacja żywieniowa dla uczestników KIS

Edukacja żywieniowa dla uczestników KIS

 

Kontynuujemy współpracę ze ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Zajęcia poprowadzili studenci III roku dietetyki . Grupa trzecia i czwarta w ramach edukacji żywieniowej nabyły wiedzę dotyczącą zasad prawidłowego odżywiania, przygotowywania wartościowych posiłków i świadomych zakupów produktów żywnościowych. Prowadzący przygotowali również dla naszych uczestników degustację zdrowych przysmaków. Dziękujemy za ciekawie poprowadzone zajęcia.

Więcej...

Aktualności w Programie na rzecz osób niepełnosprawnych:

  1. Warsztaty manualne – cykliczne spotkania o charakterze integracyjnym. W maju uczestnicy projektu i otoczenie tworzyli prawdziwe rękodzieło. Prace wykonywane były metodą scrapbookingową. Tematem prac był Dzień Matki.

 

  1. Wyjazd Integracyjny – w ramach Projektu odbył się całodniowy wyjazd integracyjny do Inwałdu. Wzięli w nim udział uczestnicy projektu i ich najbliższe otoczenie. Pogoda dopisała, organizacyjnie wszystko było dopracowane. Opinie uczestników wyjazdu były bardzo pozytywne.                 

 

  1. W ramach Działań Środowiskowych odbyły się warsztaty edukacyjne w Zabrzańskim Ogrodzie Botanicznym.

 

 

Więcej...

Media społecznościowe w życiu codziennym.

Media społecznościowe w życiu codziennym.

 

Internet i media społecznościowe pełnią ważną rolę we współczesnym świecie. Edukujemy uczestników, by rozważnie korzystali z internetu. Na zajęciach rozmawiamy o różnych typach socjal mediów, korzystaniu z nich, oraz ich znaczeniu w kreowaniu własnego e-wizerunku. Uświadamiamy także jakie szanse, ale i zagrożenia niesie korzystanie z internetu.

Więcej...

Cykl bezpłatnych warsztatów z szycia z Filcanką

Cykl bezpłatnych warsztatów z szycia z Filcanką

 

 

„Uszyj z nami prezent na Dzień Mamy” - od 08.05.2018 zaczęliśmy cykl spotkań warsztatowych. Będziemy szyć razem z Filcanką. Podczas wczorajszych zajęć szyliśmy od podstaw tulipany.

Na kolejne zapraszamy już w następny wtorek 15.05.2018r. o godzinie 09.00. Będziemy szyć saszetki - organizery. 

 

Rozpoczęliśmy warsztaty z zamiarem przekazania kwiatów i organizerów dla mam
z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Jeśli czas nam pozwoli wszystkie osoby uczestniczące w tej akcji oprócz umiejętności szycia :-) będą mogły uszyć dla siebie tulipany i organizery


Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych tych co potrafią i co nie potrafią szyć.
Spotkania są nieodpłatne więc zapraszamy - przyłącz się do nas.

Miejsce spotkań: Program Aktywności Lokalnej Biskupice ul. Bytomska 82, Zabrze - Biskupice

 

 

Zapraszamy również na nasz profil:


https://www.facebook.com/PALBiskupice/

 


 

 

Więcej...

Program Aktywności Lokalnej w Mikulczycach

Program Aktywności Lokalnej w Mikulczycach  w styczniu  2018r wkroczył w nową edycję  Projektu ,,Drogowskaz"-  realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu.

Pracownicy socjalni pracują zarówno z uczestnikami Projektu jak i ze środowiskiem lokalnym.

Organizujemy działania środowiskowe służące integracji międzypokoleniowej. Spotkania cykliczne odbywają się  przynajmniej raz w tygodniu, ponadto w piątki odbywają się spotkania grupy pań Seniorek- ,,Kamratki". Staramy się aby w PAL - u dużo się działo. Zorganizowaliśmy spotkanie kolendowe wraz z świetlicąśrodowiskową, był Bal karnawałowy, spotkanie z okazji tłustego czwartku, spotkanie wielkanocne. Chcemy aby czas tu spędzony był kreatywny. Wzajemnie się inspirujemy  i uczymy, rozwijamy swoje talenty manualne i kulinarne.  Wspólnie dbamy o miejsce naszych spotkań. Odwiedzamy  miejsca w okolicy które działają podobnie jak my. W kwietniu odwiedziliśmy PAL Wełnowiec w Katowicach. My również zapraszamy do nas. Z wizytą studyjną przybyli do nas PALowicze z Biskupic a także Miejska Biblioteka Publiczna. Planujemy dalsze wspólne działania zapraszając innych do współpracy.

Więcej...

INFORMACJA

W dniu 17.04.2018r. uczestniczyliśmy dwudziestych Jubileuszowych Targach Edukacyjnych, które odbyły się pod patronatem Pani Prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik w hali MOSiR. Pracownicy KIS w ramach stoiska MOPR prezentowali działania Ośrodka oraz ofertę edukacyjną skierowaną do młodzieży w ramach realizowanego projektu "Drogowskaz".

Więcej...

Klub Integracji Społecznej od stycznia realizuje kolejny projekt „Drogowskaz”.

Klub Integracji Społecznej od stycznia realizuje kolejny projekt „Drogowskaz”. Obecnie mamy 80 uczestników, którzy realizują zajęcia w ramach siedmiu grup szkoleniowych. Kolejny nabór odbędzie się w czerwcu. Osoby zainteresowane zapraszamy do nas. Oferujemy między innymi: zajęcia grupowe, wsparcie psychologiczne, kursy, staże, a także szeroką gamę spotkań i wyjść o charakterze integracyjnym i kulturalnym. W przyjaznej atmosferze wspieramy uczestników w procesie aktywizacji społecznej i zawodowej. Zachęcamy również od odwiedzenia naszego profilu https://www.facebook.com/KISZabrze/

Więcej...

Informacja o rekrutacji

Jeśli masz poczucie, że twoje życie wymaga zmiany, pragniesz zadbać o swój rozwój ale potrzebujesz wsparcia, chciałbyś podnieść swoje umiejętności zawodowe - zapraszamy do udziału w projekcie Drogowskaz.

Drogowskaz – projekt realizowany od 01.01.2018r. do 31.12.2020r. ma na celu wzrost umiejętności życiowych oraz kompetencji społecznych oraz zawodowych.

Więcej...

Koło Seniora w Mikulczyckim PAL

Koło Seniora w Mikulczyckim PAL

W listopadzie rozpoczęły się zajęcia GRUPY SENIORÓW, które zostały wyłonione jako odrębne działanie społeczności lokalnej w dzielnicy Mikulczyce. Spotkania Koła Seniora odbywać się będą w każdy piątek od godz 09:00. Mają one służyć rozwijaniu swoich pasji, nauki nowych rzeczy i doskonalenia swoich umiejętności pod okiem pracowników PAL. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej siedziby (ul. Tarnopolska 57). Kontakt tel: 695 960 026

Więcej...

Przygotowania do Świąt w PAL Mikulczyce

Przygotowania do Świąt w PAL Mikulczyce

Od 2 tygodni działamy w PAL z tematyką świąteczną. Tworzą się różne dekoracje bożonarodzeniowe wykonywane różnymi technikami. Nie mogło także zabraknąć zajęć kulinarnych na których piekliśmy pierniczki. A jeszcze więcej tego dobrego przed nami.

Więcej...

Kurs makijażu permanentnego

Ostatnia grupa naszych uczestniczek kończy kurs zawodowy makijażu permanentnego. Panie ćwiczą również na sobie nawzajem. W przyszłości będą mogły pracować jako lingeristki w salonach kosmetycznych. Makijaż permanentny to świetne rozwiązanie dla kobiet, które rano cierpią na brak czasu. Idealne rozwiązanie dla uprawiających sporty wodne, planujących długi pobyt w szpitalu.

Ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii, jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń.

Więcej...

Budżet partycypacyjny IV edycja

P0055 Stworzenie "Centrum Aktywności i Wypoczynku" w Zabrzu Biskupicach

 

Rozmawialiśmy, zastanawialiśmy się i zdecydowaliśmy. Na dyskusjach spędziliśmy wiele godzin. Podjęliśmy decyzję, że projekt dotyczący stworzenia miejsca zieleni w Biskupicach to będzie to. Powstał projekt strefy wypoczynku. Dlaczego? Ponieważ potrzeba miejsc ładnych, zadbanych, miejsc na spacer, relaks. Po to by w codziennym zabieganiu mieć możliwość na chwilę zatrzymania się, pobiegania w terenie zielonym. Nie będzie to wielki park ale każda zmiana zaczyna się od małych rzeczy. Jeśli chcecie mieć takie miejsca zagłosujcie na nasz projekt. To Wy - Mieszkańcy zdecydujecie co dla Was ważne. Każdy projekt, który pozytywnie wpływa na zmianę otoczenia jest ważny. Dlatego grupa mieszkańców Biskupic zdecydowała, że spróbujemy dorzucić nasza cegiełkę do zmiany. Uda się? To zależy od decyzji mieszkańców, od ich głosów. Dlatego będziemy mówić i zachęcać Was do poparcia. Zdecydujcie sami co dla Was ważne.

 

Więcej...

Zajecia manualne

Zajecia manualne

Od września 2017 na zajęciach manualnych króluje maszyna do szycia. Próbujemy swoich sił w nowym wyzwaniu. Trochę było obaw lecz okazało się, że ta maszyna nas wciągnęła :-) Na razie ćwiczymy proste elementy - co dalej, kto wie? Może powstaną bardziej ambitne projekty. Trzymamy kciuki za wytrwałość naszych uczestników zajęć. Mamy też nowego "członka rodziny" w grupie, który nam ułatwia zajęcia. To nowa maszyna dzięki której „kolejki” do szycia zmniejszyły się :-)

Więcej...

Warsztaty w PAL Biskupice

Warsztaty w PAL Biskupice

Program Aktywności Lokalnej „Szansa dla Biskupic” ul Bytomska 82 Zabrze-Biskupice. Zaprasza na warsztaty. Jak lepiej nad sobą panować i szybciej odzyskiwać równowagę emocjonalną? Czy da się pogodzić szybkie tempo współczesnego życia z potrzebą spokoju i stałości? Na chwilę, w której będzie miejsce na zatrzymanie się i zatroszczenie o siebie zapraszamy 27.10.2017, godz. 10.00.Warsztat poprowadzi terapeuta poznawczo-behawioralny Aneta Paryż-Zwolenik.

Więcej...