Wszystkie aktualności

Informacja o rekrutacji

Jeśli masz poczucie, że twoje życie wymaga zmiany, pragniesz zadbać o swój rozwój ale potrzebujesz wsparcia, chciałbyś podnieść swoje umiejętności zawodowe - zapraszamy do udziału w projekcie Drogowskaz.

Drogowskaz – projekt realizowany od 01.01.2018r. do 31.12.2020r. ma na celu wzrost umiejętności życiowych oraz kompetencji społecznych oraz zawodowych.

Więcej...

Koło Seniora w Mikulczyckim PAL

Koło Seniora w Mikulczyckim PAL

W listopadzie rozpoczęły się zajęcia GRUPY SENIORÓW, które zostały wyłonione jako odrębne działanie społeczności lokalnej w dzielnicy Mikulczyce. Spotkania Koła Seniora odbywać się będą w każdy piątek od godz 09:00. Mają one służyć rozwijaniu swoich pasji, nauki nowych rzeczy i doskonalenia swoich umiejętności pod okiem pracowników PAL. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej siedziby (ul. Tarnopolska 57). Kontakt tel: 695 960 026

Więcej...

Przygotowania do Świąt w PAL Mikulczyce

Przygotowania do Świąt w PAL Mikulczyce

Od 2 tygodni działamy w PAL z tematyką świąteczną. Tworzą się różne dekoracje bożonarodzeniowe wykonywane różnymi technikami. Nie mogło także zabraknąć zajęć kulinarnych na których piekliśmy pierniczki. A jeszcze więcej tego dobrego przed nami.

Więcej...

Kurs makijażu permanentnego

Ostatnia grupa naszych uczestniczek kończy kurs zawodowy makijażu permanentnego. Panie ćwiczą również na sobie nawzajem. W przyszłości będą mogły pracować jako lingeristki w salonach kosmetycznych. Makijaż permanentny to świetne rozwiązanie dla kobiet, które rano cierpią na brak czasu. Idealne rozwiązanie dla uprawiających sporty wodne, planujących długi pobyt w szpitalu.

Ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii, jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń.

Więcej...

Budżet partycypacyjny IV edycja

P0055 Stworzenie "Centrum Aktywności i Wypoczynku" w Zabrzu Biskupicach

 

Rozmawialiśmy, zastanawialiśmy się i zdecydowaliśmy. Na dyskusjach spędziliśmy wiele godzin. Podjęliśmy decyzję, że projekt dotyczący stworzenia miejsca zieleni w Biskupicach to będzie to. Powstał projekt strefy wypoczynku. Dlaczego? Ponieważ potrzeba miejsc ładnych, zadbanych, miejsc na spacer, relaks. Po to by w codziennym zabieganiu mieć możliwość na chwilę zatrzymania się, pobiegania w terenie zielonym. Nie będzie to wielki park ale każda zmiana zaczyna się od małych rzeczy. Jeśli chcecie mieć takie miejsca zagłosujcie na nasz projekt. To Wy - Mieszkańcy zdecydujecie co dla Was ważne. Każdy projekt, który pozytywnie wpływa na zmianę otoczenia jest ważny. Dlatego grupa mieszkańców Biskupic zdecydowała, że spróbujemy dorzucić nasza cegiełkę do zmiany. Uda się? To zależy od decyzji mieszkańców, od ich głosów. Dlatego będziemy mówić i zachęcać Was do poparcia. Zdecydujcie sami co dla Was ważne.

 

Więcej...

Zajecia manualne

Zajecia manualne

Od września 2017 na zajęciach manualnych króluje maszyna do szycia. Próbujemy swoich sił w nowym wyzwaniu. Trochę było obaw lecz okazało się, że ta maszyna nas wciągnęła :-) Na razie ćwiczymy proste elementy - co dalej, kto wie? Może powstaną bardziej ambitne projekty. Trzymamy kciuki za wytrwałość naszych uczestników zajęć. Mamy też nowego "członka rodziny" w grupie, który nam ułatwia zajęcia. To nowa maszyna dzięki której „kolejki” do szycia zmniejszyły się :-)

Więcej...

Warsztaty w PAL Biskupice

Warsztaty w PAL Biskupice

Program Aktywności Lokalnej „Szansa dla Biskupic” ul Bytomska 82 Zabrze-Biskupice. Zaprasza na warsztaty. Jak lepiej nad sobą panować i szybciej odzyskiwać równowagę emocjonalną? Czy da się pogodzić szybkie tempo współczesnego życia z potrzebą spokoju i stałości? Na chwilę, w której będzie miejsce na zatrzymanie się i zatroszczenie o siebie zapraszamy 27.10.2017, godz. 10.00.Warsztat poprowadzi terapeuta poznawczo-behawioralny Aneta Paryż-Zwolenik.

Więcej...

Klub Dobrych Praktyk

W dniu 4.10.2017r uczestnicy projektu Drogowskaz wraz z mieszkańcami Dzielnicy uczestniczyli w Wizycie studyjnej do MOPS Wisły. Uczestnicy wyjazdu brali udział w warsztatach manualnych prowadzonych w ramach projektu PAL Wisła. Warsztaty prowadziła przedstawiciel "Grupy Twórców Wiślanie" Pani Ewa Lazar. Nauczyliśmy się jak samodzielnie zrobić kwiaty z bibuły.

Więcej...

95 urodziny Miasta Zabrze – Skarbnikowe Gody

Uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej "Szansa dla Biskupic" byli częścią obchodów 95 urodzin Miasta. Woreczki zapachowe i kwiaty to część prezentu dla mieszkańców Zabrza. Każdy kto odwiedził nasz punkt mógł samodzielnie wykonań drobiazg dla siebie i swoich bliskich.

Więcej...

Spotkanie Śniadaniowe

Spotkanie Śniadaniowe

W dniu 12.10.2017r w PAL Mikulczyce odbyło się Spotkanie Śniadaniowe. Wspólnie przygotowano poczęstunek w formie śniadania, były to: kiełbaski na gorąco, wędliny, ser, pomidory, ogórki, pieczywo, pączki, kawa i herbata. Wspólne śniadanie służyło wymianie doświadczeń i rozmowie. W miłej i przyjaznej atmosferze uczestnicy spotkania spędzili czas.

Więcej...

Skarbnikowe Gody - PAL Mikulczyce

Skarbnikowe Gody - PAL Mikulczyce

07.10.2017 Mikulczycki PAL uczestniczył w Skarbnikowych Godach. PALowicze aktywnie reprezentowali nasze stanowisko na obchodach 95.-tych urodzin Miasta Zabrze. Mimo niesprzyjającej pogody nasze gadżety przygotowane na tę imprezę cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wiatraczki i pozostałe słodkie niespodzianki cieszyły buźki i brzuszki tych najmłodszych uczestników uroczystości

Więcej...

04.10.2017r - Dzień Seniora

W tym tygodniu mieliśmy okazję gościć na obchodach Dnia Seniora, które miały miejsce w hali MOSiR. PAL Mikulczyce przeprowadził zajęcia manualne w tematyce jesiennej skierowane dla Seniorów. Uczestnicy warsztatów wykonywali jesienne bukiety z liści klonu i platana. Była także mozliwość wykonywania jesiennych wianków jako dekoracji do domu. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród grona odbiorców. Oprócz warsztatów z ramienia MOPR było także stoisko wystawowe i informacyjne.

Więcej...

Projekt „Drogowskaz” wkracza w ostatnią fazę, którą jest aktywizacja zawodowa.

Projekt „Drogowskaz” wkracza w ostatnią fazę, którą jest aktywizacja zawodowa.

Aktualnie uczestnicy KIS kończą kursy zawodowe, 31 osób realizuje trzymiesięczne staże u pracodawców, przygotowujemy również uczestników do rozmów kwalifikacyjnych.

Więcej...

Zwiedzanie Skansenu Etnograficznego w Chorzowie

W dniu 15.09.2017r uczestnicy projektu "Drogowskaz" mieli okazję zwiedzić skansen w Chorzowie wraz z przewodnikiem.Była to kolejna propozycja rekreacyjno-edukacyjna dla PALowiczów Mikulczyc, którzy w ten sposób poszerzali wiedze o swoim regionie. W skansenie etnograficznym mieli okazję zobaczyć chaty z XIXw z regionu Beskidu śląskiego, żywieckiego i cieszyńskiego podziwiając ich wnętrza i wyposażenie oraz poznając zwyczaje i życie codzienne ludzi. Palowicze poznali warsztat pracy kowala, stolarza oraz zielarki. Przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia

Więcej...

Podsumowanie wakacji w Mikulczyckim PAL

Miesiąc sierpień obejmował wiele spotkań, podczas których uczestniczyli rodzice wraz z dziećmi. Czas pokazuje, że wspólne spędzanie czasu wolnego najchętniej spędzają na oddawaniu się zajęciom manualnym. Tak też podczas wakacji uczestnicy wraz ze swoimi pociechami tworzyli liczne bransoletki, breloczki. Spotkaliśmy się także na zajęciach poświęconych tworzeniu łapaczy snów które mogą stanowić element dekoracyjny wnętrz. Oprócz zajęć manualnych w sierpniu odbyło się także kolejne spotkanie kulinarne na których zostało upieczone ciasto i mnóstwo ciasteczek.

Więcej...

Spotkanie z mikulczyckim PAL-em

W dniu 07.09.2017r. Gościliśmy uczestników i pracowników Programu Aktywności Lokalnej Zabrze - Mikulczyce. Spotkanie było okazją do wymiany informacji, opowiedzenia o historii naszych działań. Można też było zwiedzić krypty Ballestremów w biskupickim kościele św. Jana Chrzciciela. Dziękujemy za miłe spotkanie, ciekawą dyskusję, słodkości i kwiaty.

Więcej...