Aktualności PAL Mikulczyce

Program Aktywności Lokalnej w Mikulczycach

Program Aktywności Lokalnej w Mikulczycach  w styczniu  2018r wkroczył w nową edycję  Projektu ,,Drogowskaz"-  realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu.

Pracownicy socjalni pracują zarówno z uczestnikami Projektu jak i ze środowiskiem lokalnym.

Organizujemy działania środowiskowe służące integracji międzypokoleniowej. Spotkania cykliczne odbywają się  przynajmniej raz w tygodniu, ponadto w piątki odbywają się spotkania grupy pań Seniorek- ,,Kamratki". Staramy się aby w PAL - u dużo się działo. Zorganizowaliśmy spotkanie kolendowe wraz z świetlicąśrodowiskową, był Bal karnawałowy, spotkanie z okazji tłustego czwartku, spotkanie wielkanocne. Chcemy aby czas tu spędzony był kreatywny. Wzajemnie się inspirujemy  i uczymy, rozwijamy swoje talenty manualne i kulinarne.  Wspólnie dbamy o miejsce naszych spotkań. Odwiedzamy  miejsca w okolicy które działają podobnie jak my. W kwietniu odwiedziliśmy PAL Wełnowiec w Katowicach. My również zapraszamy do nas. Z wizytą studyjną przybyli do nas PALowicze z Biskupic a także Miejska Biblioteka Publiczna. Planujemy dalsze wspólne działania zapraszając innych do współpracy.

Więcej...

Koło Seniora w Mikulczyckim PAL

Koło Seniora w Mikulczyckim PAL

W listopadzie rozpoczęły się zajęcia GRUPY SENIORÓW, które zostały wyłonione jako odrębne działanie społeczności lokalnej w dzielnicy Mikulczyce. Spotkania Koła Seniora odbywać się będą w każdy piątek od godz 09:00. Mają one służyć rozwijaniu swoich pasji, nauki nowych rzeczy i doskonalenia swoich umiejętności pod okiem pracowników PAL. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej siedziby (ul. Tarnopolska 57). Kontakt tel: 695 960 026

Więcej...

Przygotowania do Świąt w PAL Mikulczyce

Przygotowania do Świąt w PAL Mikulczyce

Od 2 tygodni działamy w PAL z tematyką świąteczną. Tworzą się różne dekoracje bożonarodzeniowe wykonywane różnymi technikami. Nie mogło także zabraknąć zajęć kulinarnych na których piekliśmy pierniczki. A jeszcze więcej tego dobrego przed nami.

Więcej...

Spotkanie Śniadaniowe

Spotkanie Śniadaniowe

W dniu 12.10.2017r w PAL Mikulczyce odbyło się Spotkanie Śniadaniowe. Wspólnie przygotowano poczęstunek w formie śniadania, były to: kiełbaski na gorąco, wędliny, ser, pomidory, ogórki, pieczywo, pączki, kawa i herbata. Wspólne śniadanie służyło wymianie doświadczeń i rozmowie. W miłej i przyjaznej atmosferze uczestnicy spotkania spędzili czas.

Więcej...

Skarbnikowe Gody - PAL Mikulczyce

Skarbnikowe Gody - PAL Mikulczyce

07.10.2017 Mikulczycki PAL uczestniczył w Skarbnikowych Godach. PALowicze aktywnie reprezentowali nasze stanowisko na obchodach 95.-tych urodzin Miasta Zabrze. Mimo niesprzyjającej pogody nasze gadżety przygotowane na tę imprezę cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wiatraczki i pozostałe słodkie niespodzianki cieszyły buźki i brzuszki tych najmłodszych uczestników uroczystości

Więcej...

04.10.2017r - Dzień Seniora

W tym tygodniu mieliśmy okazję gościć na obchodach Dnia Seniora, które miały miejsce w hali MOSiR. PAL Mikulczyce przeprowadził zajęcia manualne w tematyce jesiennej skierowane dla Seniorów. Uczestnicy warsztatów wykonywali jesienne bukiety z liści klonu i platana. Była także mozliwość wykonywania jesiennych wianków jako dekoracji do domu. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród grona odbiorców. Oprócz warsztatów z ramienia MOPR było także stoisko wystawowe i informacyjne.

Więcej...

Zwiedzanie Skansenu Etnograficznego w Chorzowie

W dniu 15.09.2017r uczestnicy projektu "Drogowskaz" mieli okazję zwiedzić skansen w Chorzowie wraz z przewodnikiem.Była to kolejna propozycja rekreacyjno-edukacyjna dla PALowiczów Mikulczyc, którzy w ten sposób poszerzali wiedze o swoim regionie. W skansenie etnograficznym mieli okazję zobaczyć chaty z XIXw z regionu Beskidu śląskiego, żywieckiego i cieszyńskiego podziwiając ich wnętrza i wyposażenie oraz poznając zwyczaje i życie codzienne ludzi. Palowicze poznali warsztat pracy kowala, stolarza oraz zielarki. Przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia

Więcej...

Podsumowanie wakacji w Mikulczyckim PAL

Miesiąc sierpień obejmował wiele spotkań, podczas których uczestniczyli rodzice wraz z dziećmi. Czas pokazuje, że wspólne spędzanie czasu wolnego najchętniej spędzają na oddawaniu się zajęciom manualnym. Tak też podczas wakacji uczestnicy wraz ze swoimi pociechami tworzyli liczne bransoletki, breloczki. Spotkaliśmy się także na zajęciach poświęconych tworzeniu łapaczy snów które mogą stanowić element dekoracyjny wnętrz. Oprócz zajęć manualnych w sierpniu odbyło się także kolejne spotkanie kulinarne na których zostało upieczone ciasto i mnóstwo ciasteczek.

Więcej...

Zwiedzenie dzielnicy i poznanie historii Mikulczyc

W dniu 10.08.2017r odbylo sie spotkanie ktorego celem bylo zwiedzenie dzielnicy i poznanie historii Mikulczyc. Naszemu spotkaniu przewodzili pasjonaci historii Zabrza pan Rafal Tylenda oraz pan Slawomir Nadolski. Palowicze mieli okazje zobaczyć wzgórze kościelne przy parafii Sw. Wawrzyńca gdzie znajduja sie pozostalosci ze starego ołtarza. Podziwialismy malowidla na jednej z klatek schodowych. Spotkanie zawieralo elementy edukacyjno-poznawcze oraz dawalo mozliwosc przebywania w plenerze.

Więcej...

Zajęcia manualne

Spotkanie cykliczne  w dniu 27.07.2017

Celem spotkania było wykonanie ozdobnego drzewka metodą cukierkową.
Uczestnicy z zapałem ozdabiali doniczki oraz mocowali nasadę drzewka przy pomocy gipsu budowlanego.
Wytrwale dążono do ukończenia prac, gdyż efekt końcowy bardzo cieszył oczy.

Spotkanie cykliczne  w dniu 03.08.2017

Warsztaty artystyczne miały na celu wykonanie zakładek do książek z filcu oraz innych materiałów dekoracyjnych. Powstały prace o bardzo indywidualnym charakterze i oryginalnych kształtach.

Więcej...

Lipiec w PAL Mikulczyce obfitowal w wiele działań...

Pracowaliśmy nad ozdobnymi drzewkami, piekliśmy ciasta do naszej letniej kawiarenki,tworzyliśmy z drzewa piękne koty.
W sierpniu zapraszamy na kolejne atrakcje.

Więcej...

Wyjazd kulturalno-edukacyjny do Inwałdu

Wyjazd kulturalno-edukacyjny do Inwałdu

W dniu 07.07.2017r w PAL Mikulczyce odbył się kulturalno-edukacyjny wyjazd do Inwałdu. Uczestnicy projektu Drogowskaz wraz z dziećmi zwiedzili wraz z przewodnikiem Park Miniatur z Warownią, Park Dinozaurów i Park Ogrodów Jana Pawła II. Ponadto wśród atrakcji można było także odwiedzić Mini Zoo Kucyk. Na terenie Parku Miniatur na rodziny czekało także wiele innych atrakcji, z których mogli skorzystać w cenie biletu.

Więcej...

Nasz profil na Facebook