Aktualności KIS

Sierpień

Sierpień to tradycyjny miesiąc trzeźwości. W okresie letnim zdarza się również wiele wypadków pod wpływem alkoholu. Wypity alkohol powoduje upośledzenie zmysłów i następujące reakcje: obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, niemożność określenia kierunków, zniekształcenie widzianego obrazu, zmiany w ocenie odległości, zmniejszenie możliwości oceny sytuacji, podwójne widzenie, brak koordynacji mięśniowej. Na zajęciach w KIS edukujemy  naszych  uczestników, którzy podczas ćwiczeń z wykorzystaniem alkogogli  mają okazję by zwiększyć swoją  wiedzę i świadomość potencjalnych zagrożeń.

Więcej...

Szkolenia Komputerowe

Letnie upały, a szkolenia idą pełną parą. Wysokie temperatury nie przeszkodziły kolejnym 8 naszym uczestnikom
w ukończeniu kursu komputerowego ECDL i zdobyciu certyfikatu.Brawo Wy :)

Więcej...

Staże dla uczestników KIS

Nie masz pracy, doświadczenia zawodowego, a chciałbyś to zmienić? Skorzystaj z naszego programu stażowego. Współpracujemy z firmami z różnych branży, możemy pomóc i Tobie.

Więcej...

Zwiedzanie zabrzańskich zabytków poprzemysłowych.

Uczestnicy zwiedzali Sztolnię Królowa Luiza w ramach trasy wodnej. Fragment podziemnych wyrobisk przebywa się tu pieszo, a 1100 metrów to podziemny spływ łodziami, który odbywa się pod samym centrum Zabrza. Po drodze można było spotkać legendarne postaci Skarbnika i Utopka. Spływ łodziami dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń, a opowieści przewodnika poszerzyły wiedzę w zabytkach i historii naszego miasta.

Więcej...

LUTY

Uczestnicy KIS pod kierunkiem doradcy zawodowego uczą się jak przygotować dobre dokumenty aplikacyjne. Jeden krok do przodu więcej w stronę rynku pracy. Dziękujemy Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego za możliwość korzystania z pracowni komputerowej.

Więcej...

STYCZEŃ

Wraz z nowym rokiem zajęcia rozpoczęła grupa XI. Uczestnicy szybko się zintegrowali i w ramach pracy zespołowej utworzyli logo grupy. Nadali także nazwie KIS własne znaczenie: Kreatywność - Inspiracja - Społeczeństwo. Podoba nam się ta interpretacja i liczymy na dalszą kreatywność uczestników.

Więcej...

Kurs sprzedawcy oraz kurs profesjonalnego sprzątania wraz z obsługą maszyn czyszczących.

Nasi uczestnicy w grudniu ukończyli kursy zawodowe. Wyposażeni w nowe umiejętności mogą podjąć pracę lub staż  w zawodach poszukiwanych na obecnym rynku pracy.

Więcej...

Koniec roku to czas intensywnych szkoleń zawodowych.

Kurs Spawania

Koniec roku to czas intensywnych szkoleń zawodowych. Nasi uczestnicy realizują obecnie następujące kursy: spawania, komputerowy, obsługi wózka widłowego , sprzedawcy i sprzątania.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z przebiegu kursu spawania metodą MIG i MAG

Więcej...

Staże dla uczestników KIS

Staż zawodowy to dobra droga w kierunku nabycia doświadczenia zawodowego i zatrudnienia. To także egzamin z poczucia odpowiedzialności za powierzone zadania. Proponujemy udział w płatnych 3 miesięcznych stażach, a po nich pracę.  W czasie stażu nasi pracownicy  wspierają i motywują uczestników oraz pomagają w rozwiązywaniu bieżących problemów.

Więcej...

Piknik „Rodzina Razem W Zabrzu”

Piknik „Rodzina Razem W Zabrzu”

 

W sobotę uczestniczyliśmy w miejskim pikniku rodzinnym, który odbywał się w Parku 12C.

Wydarzenie obfitowało w mnóstwo atrakcji dla najmłodszych jak również  i tych starszych uczestników. Pracownicy PAL Biskupice, Mikulczyce oraz KIS prowadzili warsztaty manualne ( tworzenie woreczków zapachowych, kwiatów z papieru, origami, baniek mydlanych) oraz obsługiwali stoisko informacyjne MOPR.

Więcej...

Informacja

W KIS odbyło się spotkanie przygotowawcze z udziałem klientów, pracowników socjalnych , doradców zawodowych oraz firmy - Ośrodek Szkolenia Spawaczy WELDER z Gliwic. Od przyszłego tygodnia czterech naszych uczestników rozpoczyna 3-miesięczny kurs spawania metodą MIG i MAG. Panowie zdobędą zawód poszukiwany na obecnym rynku pracy.

Więcej...

Szkolenia zawodowe dla uczestników KIS

Szkolenia zawodowe dla uczestników KIS

Lato w pełni , a nasi uczestnicy rozpoczęli szkolenia podnoszące umiejętności życiowe, kompetencje społeczne oraz zawodowe. Pierwsze szkolenie komputerowe przeprowadzone przez firmę Mega Centrum Rozwoju z Bytomia już za nami, ukończyło je 9 osób.  Wkrótce kolejne szkolenia:  obsługa wózków widłowych oraz kurs spawacza. Zapewniamy kompetentną kadrę, miłą atmosferę, obiad oraz bilety na dojazd. Chętnych na kursy zapraszamy do udziału w projekcie !

Więcej...