Aktualności KIS

Kurs makijażu permanentnego

Ostatnia grupa naszych uczestniczek kończy kurs zawodowy makijażu permanentnego. Panie ćwiczą również na sobie nawzajem. W przyszłości będą mogły pracować jako lingeristki w salonach kosmetycznych. Makijaż permanentny to świetne rozwiązanie dla kobiet, które rano cierpią na brak czasu. Idealne rozwiązanie dla uprawiających sporty wodne, planujących długi pobyt w szpitalu.

Ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii, jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń.

Więcej...

Projekt „Drogowskaz” wkracza w ostatnią fazę, którą jest aktywizacja zawodowa.

Projekt „Drogowskaz” wkracza w ostatnią fazę, którą jest aktywizacja zawodowa.

Aktualnie uczestnicy KIS kończą kursy zawodowe, 31 osób realizuje trzymiesięczne staże u pracodawców, przygotowujemy również uczestników do rozmów kwalifikacyjnych.

Więcej...

Wyjazd integracyjny Do Izby Tradycji „Wiejska Chata” w Gliwicach-Bojkowie

W ramach realizacji projektu „Drogowskaz”, uczestnicy Klubu Integracji Społecznej mają możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju warsztatach, imprezach oraz wyjazdach integracyjnych. W dniu 8.08.2017r. odbył się jednodniowy wyjazd do Izby Tradycji „Wiejska Chata” w Gliwicach-Bojkowie oraz warsztaty muzealne. Uczestnicy podczas warsztatów poznali historię zachowania czystości i higieny, w tym zapoznali się z różnymi urządzeniami oraz narzędziami, które pozwoliły człowiekowi utrzymać czystość i przestrzegać higieny osobistej na przestrzeni wieków.

Więcej...

Impreza integracyjna w stylu PRL

W dn. 27.07.2017r. w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej nr 3 przy ul. Brysza odbył się piknik integracyjny, w którym wzięło udział 30 uczestników KIS, mieszkańcy Domu i zaproszeni goście. Impreza miała charakter międzypokoleniowy, a KIS był jej współorganizatorem. Zabawa odbyła się w klimacie PRL , trudnych czasach choć jednocześnie budzących wiele dobrych wspomnień, bo przypadających na okres młodości starszego pokolenia.

Więcej...

Tydzień Ekonomii Społecznej

W ramach Tygodnia Ekonomii Społecznej zabrzańskie stowarzyszenia i instytucje zaprezentowały swoje działania.
Dziękujemy Spółdzielni Socjalnej FAJNA i Zakładowi Aktywności Zawodowej za współpracę i umożliwienie zwiedzania Waszych placówek przez pracowników MOPR. Dziękujemy również TVZ za relację filmową z tego wydarzenia.

Więcej...

Wizyta w ZCRP

W dn 05.06.2017r. w Klubie Integracji Społecznej odbyły się zajęcia z zakresu zakładania działalności gospodarczej. W tym celu wspólnie z grupą uczestników odwiedziliśmy Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, gdzie uzyskaliśmy wiele cennych informacji dotyczących procedury zakładania własnej firmy. Podczas spotkania z pracownikami Centrum uczestnicy zostali zapoznani z możliwościami i źródłami uzyskania dofinansowania do działalności gospodarczej.

Więcej...

Wizyta w salonie fryzjerskim

Dwa miesiące minęły i  przyszedł czas pożegnać się z uczestnikami szóstej edycji Programu Aktywizacja i Integracja.
W ramach ostatniego już spotkania z grupą PAI VI, zaproponowaliśmy uczestnikom warsztaty z wizażu, w tym celu wybraliśmy się do salonu fryzjerskiego. Każdy z obecnych na zajęciach miał okazję do zadania pytań i skorzystania z porad dotyczących pielęgnacji włosów. Kilkoro śmiałków zdecydowało się na „ostre cięcie”.

Więcej...

Targi edukacyjne

25 kwietnia w hali MOSiR odbyły się 19-ste Zabrzańskie Targi Edukacyjne - Szkolne Prezentacje. Impreza organizowana przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego ma charakter informacyjny i skierowana jest do młodzieży stojącej przed wyborem przyszłego zawodu i dalszej formy kształcenia.

Więcej...

Wielkanocne warsztaty plastyczne w KIS

Uczestnicy KIS podczas zajęć integracyjnych wykonali ozdoby nawiązujące tematyką do nadchodzących świąt. Wykonane własnoręcznie filcowe baranki i zajączki będą stanowić dekorację wielkanocnego stołu. Wraz z naszymi uczestnikami życzymy wszystkim, by nadchodzący czas był przepełniony spotkaniami z rodziną i odpoczynkiem, który doda sił i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań.

Więcej...

Wręczono nagrody „Gminom przyjaznym ekonomii społecznej 2016”

W dniu 31 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się uroczystość z udziałem laureatów Konkursu „Gmina przyjazna ekonomii społecznej 2016r”. W imieniu Pani Prezydent Małgorzaty Mańki - Szulik nagrodę II miejsce odebrała Pani Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Czesława Winecka.

Więcej...

Gra planszowa Ekonomia Społeczna

W KIS testowaliśmy nowe narzędzie edukacyjne, którym jest gra planszowa „Ekonomia Społeczna”. Rozgrywki poprowadziła Spółdzielnia Socjalna FAJNA. Celem gry jest zapoznanie uczestników z podstawami modelu działania organizacji funkcjonujących w obrębie sektora ekonomii społecznej. Gra ta może być w szczególności przydatna dla nauczycieli i osób pracujących z młodzieżą. Uczy odpowiedzialności i współpracy, pozwala sprawdzić się w trudnych sytuacjach, a tym samym przyczynia się do do rozwoju zachowań społecznych młodzieży. Uczestnicy gry zyskują gotowy pakiet wiedzy o sektorze ekonomii społecznej i zasadach funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej.

Więcej...

Edukacja stomatologiczna

W ramach współpracy z Polskim Towarzystwem Studentów Stomatologi w Klubie Integracji Społecznej odbyła się prelekcja dotycząca profilaktyki zdrowotnej. Studentki z Zabrzańskiego Oddziału PTSS przybliżyły uczestnikom „Programu Aktywizacja i Integracja” zagadnienia związane z higieną stomatologiczną, możliwościami leczenia zębów i chorób jamy ustnej oraz uzupełnień protetycznych.

Więcej...