Aktualności KIS

Wielkanocne warsztaty plastyczne w KIS

Uczestnicy KIS podczas zajęć integracyjnych wykonali ozdoby nawiązujące tematyką do nadchodzących świąt. Wykonane własnoręcznie filcowe baranki i zajączki będą stanowić dekorację wielkanocnego stołu. Wraz z naszymi uczestnikami życzymy wszystkim, by nadchodzący czas był przepełniony spotkaniami z rodziną i odpoczynkiem, który doda sił i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań.

Więcej...

Wręczono nagrody „Gminom przyjaznym ekonomii społecznej 2016”

W dniu 31 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się uroczystość z udziałem laureatów Konkursu „Gmina przyjazna ekonomii społecznej 2016r”. W imieniu Pani Prezydent Małgorzaty Mańki - Szulik nagrodę II miejsce odebrała Pani Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Czesława Winecka.

Więcej...

Gra planszowa Ekonomia Społeczna

W KIS testowaliśmy nowe narzędzie edukacyjne, którym jest gra planszowa „Ekonomia Społeczna”. Rozgrywki poprowadziła Spółdzielnia Socjalna FAJNA. Celem gry jest zapoznanie uczestników z podstawami modelu działania organizacji funkcjonujących w obrębie sektora ekonomii społecznej. Gra ta może być w szczególności przydatna dla nauczycieli i osób pracujących z młodzieżą. Uczy odpowiedzialności i współpracy, pozwala sprawdzić się w trudnych sytuacjach, a tym samym przyczynia się do do rozwoju zachowań społecznych młodzieży. Uczestnicy gry zyskują gotowy pakiet wiedzy o sektorze ekonomii społecznej i zasadach funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej.

Więcej...

Edukacja stomatologiczna

W ramach współpracy z Polskim Towarzystwem Studentów Stomatologi w Klubie Integracji Społecznej odbyła się prelekcja dotycząca profilaktyki zdrowotnej. Studentki z Zabrzańskiego Oddziału PTSS przybliżyły uczestnikom „Programu Aktywizacja i Integracja” zagadnienia związane z higieną stomatologiczną, możliwościami leczenia zębów i chorób jamy ustnej oraz uzupełnień protetycznych.

Więcej...

Doradca zawodowy

Zapraszamy do kontaktu osoby, które są uczestnikami projektu „Drogowskaz” oraz chcą podjąć pracę - tel: 667 036 276, kistrenerpracy@mopr.zabrze.pl, ul. Wyzwolenia 7, pok. nr 4.

Więcej...

Ścianka Wspinaczkowa

Początek roku w Kisie to zajęcia warsztatowe, ale również aktywność fizyczna, a to za sprawą wyjścia do Centrum Sportu „Skarpa” gdzie uczestnicy pod okiem instruktora mieli okazję skorzystać ze ścianki wspinaczkowej. Ścianka wspinaczkowa to doskonały sposób nie tylko na poprawę kondycji, wspinaczka to sport, dzięki któremu można nabrać pewności siebie, wyzwolić ambicję.

Więcej...

Świąteczne Warsztaty Plastyczne w KIS-ie

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka dni, jeszcze ostatnie zakupy, porządki, strojenie domów i mieszkań oraz ubieranie choinki. W Klubie Integracji Społecznej również zapanowała świąteczna atmosfera, a to za sprawą bożonarodzeniowych warsztatów plastycznych.

Zaprosiliśmy wszystkich chętnych uczestników na zajęcia manualne, podczas których każdy mógł własnoręcznie wykonać ozdoby świąteczne, stworzyć autorskie, niepowtarzalne dzieła i udekorować nimi „kisową” choinkę. Było również pieczenie pierniczków.

Więcej...

Dzień Wolontariusza

Dzień Wolontariusza

W dniu 02.12.2016r. obchodziliśmy „Dzień Wolontariusza”. Z tej okazji w Multikinie rozstrzygnięto konkurs „Wolontariusz Roku”. Podczas uroczystości z udziałem Prezydent Miasta Zabrze najbardziej zasłużeni zostali uhonorowani tytułem ” Wolontariusza Roku 2016”. Imprezie towarzyszył kiermasz prac świątecznych, na którym prezentowaliśmy wykonane własnoręcznie przez uczestników KIS oraz PAL Mikulczyce i Biskupice ozdoby choinkowe.

Więcej...

Kampania16 Dni Akcji Przeciw Przemocy zewzględu na Płeć

Kampania16 Dni Akcji Przeciw Przemocy zewzględu na Płeć

W miniony piątek – 25 listopada, a więc w Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy wobec Kobiet rozpoczęliśmy kampanię 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu a Płeć. Nasza psycholog, Karolina Szywacz-Kozłowska, przeprowadziła warsztaty "Stereotypy upełnoMOCnienie w poMOCy" dla grupy pracownic i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, jak stereotypy dotyczące płci mogą wpływać na stosowanie przemocy. Poszukiwaliśmy też sposobów efektywnego wzmacniania osób doświadczających przemocy.

Więcej...

Warsztaty Mydlarskie dla uczestników KIS

Warsztaty Mydlarskie dla uczestników KIS

Warsztaty przeprowadziła dla nas Spółdzielnia Socjalna „FAJNA”. Na zajęciach uczestnicy tworzyli mydełka w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu, które mogli zapakować w torebki, ozdobić sizalem, rafią i oczywiście zabrać do domu. Warsztaty były świetną zabawą, umożliwiającą rozwój kreatywnego myślenia, to również okazja, by zrobić efektowne prezenty dla najbliższych, na różne okazje. Podczas wizyty uczestnicy nabyli podstawową wiedzę dotyczącą przedsiębiorstwa społecznego, w którym w myśl motta FAJNEJ pracują "efektywni ludzie z niepełnosprawnością".

Więcej...

Wyjście do teatru dla uczestników KIS

W ramach Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” wybraliśmy się do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl „Czekając na Otella”. Tekst dramatu oparty jest na przeżyciach aktorów w nim występujących, bazuje na ich doświadczeniach związanych z uprzedzeniami oraz zagubieniu pomiędzy dwiema ojczyznami. Amin Bensalem i Mikołaj Woubishet to aktorzy o afrykańskim pochodzeniu, którzy pod pretekstem udziału w przesłuchaniu do tytułowej roli w Otellu Wiliama Szekspira przeprowadzają analizę własnej tożsamości zwracając uwagę na społeczeństwo, które szufladkuje jednostki ze względu na kolor skóry, wyznanie, orientację seksualną. A jedynym, czego nam brakuje jest przecież wzajemny szacunek. Mocną stroną spektaklu był niewątpliwie humor, wszyscy opuszczaliśmy salę z uśmiechem na buzi. Uczestnikom KIS udało się nawet namówić aktorów do wspólnego zdjęcia.

Więcej...