Aktualności KIS

Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych z Mieszkańcami Zabrza

W dniu 10.09.2016r. przedstawiciele Klubu Integracji Społecznej oraz Programów Aktywności Lokalnej uczestniczyli w Pikniku Integracyjnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie KONTAKT działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 41. Wydarzenie objęte było patronatem Prezydenta m. Zabrze. Obsługiwaliśmy stoisko informacyjne dot. działań MOPR na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Impreza obfitowała w wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jaki i starszych uczestników i pozwoliła aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Więcej...

Słoneczniki na pożegnanie lata...

Słoneczniki na pożegnanie lata...

Ciągle szukamy nowych pomysłów by wciągnąć uczestników w zabawę twórczą, organizujemy różnorodne zajęcia, które mają być formą odstresowania, ich celem jest aktywizacja i integracja. W dniu 07.09.2016r. w Klubie Integracji Społecznej odbyły się warsztaty manualne, nasi uczestnicy własnoręcznie wykonali papierowe dekoracje, które teraz ozdabiają salę szkoleniową.

Więcej...

W dniu 28.07.2016r., wspólnie z Domem Pomocy Społecznej numer 3 w Zabrzu zorganizowaliśmy imprezę integracyjną pod hasłem: "Zaczarowany ogród”. Naszym celem była aktywizacja            i integracja międzypokoleniowa. W spotkaniu uczestniczyli

Spotkanie integracyjne pod hasłem: "Zaczarowany ogród”

W dniu 28.07.2016r., wspólnie z Domem Pomocy Społecznej numer 3 w Zabrzu zorganizowaliśmy imprezę integracyjną pod hasłem: "Zaczarowany ogród”. Naszym celem była aktywizacja i integracja międzypokoleniowa. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy DPS-u oraz uczestnicy Klubu Integracji Społecznej. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Grajland. Impreza była okazją by w większym gronie, miło i aktywnie spędzić czwartkowe popołudnie.

Więcej...

Impreza integracyjna DPS

Pełną parą ruszyły przygotowania do organizowanej w lipcu imprezy integracyjnej mającej na celu aktywizację i integrację międzypokoleniową. Wraz z Domem Pomocy Społecznej numer 3 w Zabrzu przeprowadziliśmy warsztaty plastyczne na których nasi uczestnicy i mieszkańcy DPS własnoręcznie wykonali dekoracje na planowaną imprezę pod hasłem „Zaczarowany ogród’.

Więcej...

KIS uczy jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

Pierwsza pomoc jest czynnikiem o kluczowym znaczeniu podczas zdarzeń nagłych, często ratuje życie lub zdrowie poszkodowanego. Naszym prawnym i moralnym obowiązkiem jest umiejętne udzielenie jej osobie lub osobom poszkodowanym w zdarzeniu kryzysowym.

Więcej...

Klub Integracji Społecznej w Telewizji Zabrze

W dniu 16.05.2016 r. pani kierownik Klubu Integracji Społecznej była gościem Telewizji Zabrze. Podczas spotkania przybliżyła mieszkańcom naszego miasta ofertę KIS oraz zaprosiła do uczestnictwa w projekcie „Drogowskaz”.

Więcej...

Udział KIS w Zabrzańskich Targach Edukacyjnych 2016

Udział KIS w Zabrzańskich Targach Edukacyjnych 2016

W dn. 06.04.2016r. w siedzibie MOSIR odbyły się 18 Zabrzańskie Targi Edukacji "Szkolne Prezentacje 2016" skierowane do uczniów ostatnich klas szkół gimnazjalnych i średnich.

Więcej...

Wyjazd integracyjny Izba Tradycji „Wiejska Chata” - pracownia rzeczy różnych

Wyjazd integracyjny Izba Tradycji „Wiejska Chata” - pracownia rzeczy różnych

W dniu 05.04.16r. uczestnicy KIS wzięli udział w jednodniowym wyjeździe integracyjnym, celem naszej podróży była Izba Tradycji „WIEJSKA CHATA.” Umożliwiliśmy naszym uczestnikom poznanie tradycji i zwyczajów naszego regionu, w programie wyjazdu było zwiedzanie „Wiejskiej Chaty”, warsztaty ceramiczne obejmujące pracę w glinie, tworzenie pierwszych naczyń metodą wałeczkową, rzeźbę oraz ognisko z pieczonymi kiełbaskami, ziemniaczkami i śląskim kołoczem.

Więcej...

Wielkanocne warsztaty plastyczne w KIS

Wielkanocne warsztaty plastyczne w KIS

Uczestnicy podczas zajęć integracyjnych wykonali ozdoby nawiązujące tematyką do nadchodzących świąt. Wykonane własnoręcznie będą stanowić dekorację wielkanocnego stołu. Wraz z naszymi uczestnikami życzymy wszystkim by nadchodzący czas był przepełniony spotkaniami z rodziną i odpoczynkiem, który doda sił i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań.

Więcej...

Gminny program aktywizacji społeczno – zawodowej na rzecz budownictwa socjalnego

Gminny program aktywizacji społeczno – zawodowej na rzecz budownictwa socjalnego

"Gminny program aktywizacji społeczno – zawodowej na rzecz budownictwa socjalnego" jest w trakcie realizacji. W dwóch mieszkaniach remont już trwa, nasza ekipa złożona z 18 bezrobotnych wykonuje obecnie prace związane z instalacją wodno - kanalizacyjną, odgrzybianiem lokali, uzupełnianiem tynków, zerwaniem starego podłoża, gipsowaniem ścian i sufitów.

Więcej...

Profilaktyka uzależnień z wykorzystaniem alkogogli

Profilaktyka uzależnień z wykorzystaniem alkogogli

Alkogogle to bardzo przydatny gadżet służący do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu. Na zajęciach z profilaktyki uzależnień nasi uczestnicy podczas ćwiczeń mogli się osobiście przekonać jak spożycie alkoholu obniża koncentrację, zaburza pole widzenia oraz spowalnia czas reakcji. Prosta konkurencja jak chodzenie po lini prostej czy wrzucanie piłeczek do kosza przy zaburzonej koordynacji wzrokowo - ruchowej stają się dużym wyzwaniem.

Więcej...