Aktualności KIS

Jak Cię widzą tak Cię piszą..

Jak Cię widzą tak Cię piszą..

Dobry wygląd jest ważny w życiu i ułatwia kontakty międzyludzkie. Jak o siebie zadbać, wykonać makijaż odpowiedni do okazji, dobrać właściwy strój do swojego typu urody i sylwetki można się dowiedzieć w KIS  na zajęciach  z wizażu i stylizacji. Jak widać na zdjęciach warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród pań. Podobne zajęcia prowadzone są również dla panów z uwzględnieniem specyfiki płci.

Więcej...

Edukacja żywieniowa dla uczestników KIS

Edukacja żywieniowa dla uczestników KIS

 

Kontynuujemy współpracę ze ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Zajęcia poprowadzili studenci III roku dietetyki . Grupa trzecia i czwarta w ramach edukacji żywieniowej nabyły wiedzę dotyczącą zasad prawidłowego odżywiania, przygotowywania wartościowych posiłków i świadomych zakupów produktów żywnościowych. Prowadzący przygotowali również dla naszych uczestników degustację zdrowych przysmaków. Dziękujemy za ciekawie poprowadzone zajęcia.

Więcej...

Media społecznościowe w życiu codziennym.

Media społecznościowe w życiu codziennym.

 

Internet i media społecznościowe pełnią ważną rolę we współczesnym świecie. Edukujemy uczestników, by rozważnie korzystali z internetu. Na zajęciach rozmawiamy o różnych typach socjal mediów, korzystaniu z nich, oraz ich znaczeniu w kreowaniu własnego e-wizerunku. Uświadamiamy także jakie szanse, ale i zagrożenia niesie korzystanie z internetu.

Więcej...

Klub Integracji Społecznej od stycznia realizuje kolejny projekt „Drogowskaz”.

Klub Integracji Społecznej od stycznia realizuje kolejny projekt „Drogowskaz”. Obecnie mamy 80 uczestników, którzy realizują zajęcia w ramach siedmiu grup szkoleniowych. Kolejny nabór odbędzie się w czerwcu. Osoby zainteresowane zapraszamy do nas. Oferujemy między innymi: zajęcia grupowe, wsparcie psychologiczne, kursy, staże, a także szeroką gamę spotkań i wyjść o charakterze integracyjnym i kulturalnym. W przyjaznej atmosferze wspieramy uczestników w procesie aktywizacji społecznej i zawodowej. Zachęcamy również od odwiedzenia naszego profilu https://www.facebook.com/KISZabrze/

Więcej...

Kurs makijażu permanentnego

Ostatnia grupa naszych uczestniczek kończy kurs zawodowy makijażu permanentnego. Panie ćwiczą również na sobie nawzajem. W przyszłości będą mogły pracować jako lingeristki w salonach kosmetycznych. Makijaż permanentny to świetne rozwiązanie dla kobiet, które rano cierpią na brak czasu. Idealne rozwiązanie dla uprawiających sporty wodne, planujących długi pobyt w szpitalu.

Ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii, jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń.

Więcej...

Projekt „Drogowskaz” wkracza w ostatnią fazę, którą jest aktywizacja zawodowa.

Projekt „Drogowskaz” wkracza w ostatnią fazę, którą jest aktywizacja zawodowa.

Aktualnie uczestnicy KIS kończą kursy zawodowe, 31 osób realizuje trzymiesięczne staże u pracodawców, przygotowujemy również uczestników do rozmów kwalifikacyjnych.

Więcej...

Wyjazd integracyjny Do Izby Tradycji „Wiejska Chata” w Gliwicach-Bojkowie

W ramach realizacji projektu „Drogowskaz”, uczestnicy Klubu Integracji Społecznej mają możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju warsztatach, imprezach oraz wyjazdach integracyjnych. W dniu 8.08.2017r. odbył się jednodniowy wyjazd do Izby Tradycji „Wiejska Chata” w Gliwicach-Bojkowie oraz warsztaty muzealne. Uczestnicy podczas warsztatów poznali historię zachowania czystości i higieny, w tym zapoznali się z różnymi urządzeniami oraz narzędziami, które pozwoliły człowiekowi utrzymać czystość i przestrzegać higieny osobistej na przestrzeni wieków.

Więcej...

Impreza integracyjna w stylu PRL

W dn. 27.07.2017r. w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej nr 3 przy ul. Brysza odbył się piknik integracyjny, w którym wzięło udział 30 uczestników KIS, mieszkańcy Domu i zaproszeni goście. Impreza miała charakter międzypokoleniowy, a KIS był jej współorganizatorem. Zabawa odbyła się w klimacie PRL , trudnych czasach choć jednocześnie budzących wiele dobrych wspomnień, bo przypadających na okres młodości starszego pokolenia.

Więcej...

Tydzień Ekonomii Społecznej

W ramach Tygodnia Ekonomii Społecznej zabrzańskie stowarzyszenia i instytucje zaprezentowały swoje działania.
Dziękujemy Spółdzielni Socjalnej FAJNA i Zakładowi Aktywności Zawodowej za współpracę i umożliwienie zwiedzania Waszych placówek przez pracowników MOPR. Dziękujemy również TVZ za relację filmową z tego wydarzenia.

Więcej...

Wizyta w ZCRP

W dn 05.06.2017r. w Klubie Integracji Społecznej odbyły się zajęcia z zakresu zakładania działalności gospodarczej. W tym celu wspólnie z grupą uczestników odwiedziliśmy Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, gdzie uzyskaliśmy wiele cennych informacji dotyczących procedury zakładania własnej firmy. Podczas spotkania z pracownikami Centrum uczestnicy zostali zapoznani z możliwościami i źródłami uzyskania dofinansowania do działalności gospodarczej.

Więcej...

Wizyta w salonie fryzjerskim

Dwa miesiące minęły i  przyszedł czas pożegnać się z uczestnikami szóstej edycji Programu Aktywizacja i Integracja.
W ramach ostatniego już spotkania z grupą PAI VI, zaproponowaliśmy uczestnikom warsztaty z wizażu, w tym celu wybraliśmy się do salonu fryzjerskiego. Każdy z obecnych na zajęciach miał okazję do zadania pytań i skorzystania z porad dotyczących pielęgnacji włosów. Kilkoro śmiałków zdecydowało się na „ostre cięcie”.

Więcej...

Targi edukacyjne

25 kwietnia w hali MOSiR odbyły się 19-ste Zabrzańskie Targi Edukacyjne - Szkolne Prezentacje. Impreza organizowana przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego ma charakter informacyjny i skierowana jest do młodzieży stojącej przed wyborem przyszłego zawodu i dalszej formy kształcenia.

Więcej...