Aktualności PAL Biskupice

Spotkanie z mikulczyckim PAL-em

W dniu 07.09.2017r. Gościliśmy uczestników i pracowników Programu Aktywności Lokalnej Zabrze - Mikulczyce. Spotkanie było okazją do wymiany informacji, opowiedzenia o historii naszych działań. Można też było zwiedzić krypty Ballestremów w biskupickim kościele św. Jana Chrzciciela. Dziękujemy za miłe spotkanie, ciekawą dyskusję, słodkości i kwiaty.

Więcej...

Budżet partycypacyjny IV edycja

Tak jak w poprzednim roku postanowiliśmy zawalczyć o zmianę – zmianę naszego otoczenia. Ciężka praca, garść pomysłów i projekt pod numerem P0055 złożony do UM Zabrze. Teraz czekamy na ocenę formalną. "Centrum Aktywności i Wypoczynku" w Zabrzu Biskupicach – to pomysł na stworzenie miejsca rekreacji dla wszystkich. Więcej o projekcie napiszemy gdy tylko zostanie on zatwierdzony.

Trzymajcie kciuki!

Więcej...

Dzień Sąsiada - reportaż

Spotkanie sąsiedzkie już za nami – na nowo po sąsiedzku.
Było ciekawie, zabawnie, rodzinnie i po sąsiedzku. Dziękujemy, że chcieliście spędzić ten dzień razem z nami.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego by to spotkanie miało taką oprawę:

Więcej...

Spotkanie z Seniorami - dzielnicowi

W dniu 30.05.2017r. W PAL-u biskupickim odbyło się kolejne spotkanie z Seniorami.
W kameralnym gronie można było zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa. Warto o tym rozmawiać co też potwierdzili sami uczestnicy spotkania.

Więcej...

Piknik Sąsiedzki z Okazji Dnia Sąsiada

Już niebawem u nas Piknik Sąsiedzki z Okazji Dnia Sąsiada. To wspólne świętowanie Rodzin i Sąsiadów. Idea, która nam przyświeca to integracja społeczności tak w wymiarze Rodziny jak i sąsiedzkim.

Zapraszamy więc 3 czerwca w godzinach 13.00-17.00 spotkania z nami. Zabierzcie swoich bliskich, sąsiadów, dobry humor i może coś na stół sąsiedzki. Przepisy są mile widziane - chcielibyśmy stworzyć wspólną Książkę Sąsiedzkich i Rodzinnych przysmaków, dań obiadowych, czyli słowem wszystkiego co może smakować. Nie zapomnijcie tej daty!

Więcej...

„Warsztat Spełnianych Marzeń”

Jak często dostrzegamy nasze osiągnięcia? Czy codzienne sprawy dostarczają nam powodów do dumy? A co z naszymi marzeniami? Początek roku daje nowe perspektywy. Być może luty okaże się dobrym momentem na tworzenie planów na przyszłość? „Warsztat Spełnianych Marzeń” to czas na osobistą refleksję i odszukanie własnych zasobów, niezbędnych do spełniania marzeń. Zajęcia poprowadzone będą przez certyfikowanego psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego Anetę Paryż – Zwolenik, Gabinet terapii, rozwoju, edukacji. Siedziba PAL Biskupice, 10.03.2017r. godzina 11.00. Zapraszamy serdecznie.

Więcej...

Zabrzański Budżet Partycypacyjny III Edycja

Zabrzański Budżet Partycypacyjny to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy sami zgłaszają projekty, a następnie decydują, które inwestycje mają być zrealizowane.

Głosowanie odbywa się w dniach 21-27 października 2016.

Każdy może oddać jednorazowo głos na TRZY projekty! Biskupiczanom rekomendujemy wybór trzech z czterech poniższych projektów

P0054 - Stworzenie strefy rekreacji "Kącik Róż"
P0003 - Kompleksowy remont nawierzchni ulicy Chrobrego (od przystanku Biskupice - Kościół do Dzielnicowego Ośrodka Kultury)
P0004 - Bezpieczne przejścia dla pieszych w Biskupicach - montaż solarnych "kocich oczek"
P0021 - Okiem kamery

Głosowanie odbędzie się za pośrednictwem strony: https://zabrze.zetwibo.pl

Więcej...

Emanuela Paczulla

Coś dla Kobiet? W PAL-u? Dlaczego nie!

Kobiety mają w sobie pokłady siły, której same często nie dostrzegają. Są uważne na potrzeby innych, empatyczne, zaradne. Tylko czy są też uważne na własne potrzeby? Czasami trochę „egoistyczne”?

Więc? Może coś tylko dla Pań?

„Gdzie jestem? Co jest dla mnie ważne? Jak dalej chciałabym żyć? Co mnie wspiera?”

Odpowiedzi na te pytania lub też inne będą mogły znaleźć uczestniczki warsztatów „Siła kobiecości – projekt kobieta”, które odbędą się w lokalu Programu Aktywności Lokalnej w Zabrzu Biskupicach przy ul. Bytomskiej 82.

W październiku b.r. odbędzie się pięć takich spotkań dla KOBIET.

Niestety lista tylko dla kobiet i właściwie już pełna.

Zajęcia poprowadzi certyfikowany psychoterapeuta Pani Emanuela Paczulla.

Więcej...

Budżet partycypacyjny 2017

Czym jest?

To kawałek naszych pomysłów i decyzja mieszkańców na zmianę otoczenia. To nasz wpływ na to jak część budżetu miejskiego zostanie zainwestowana.

W tym roku postanowiliśmy przelać nasz pomysł (jeden z wielu) na konkretny projekt.

Tak powstał "Kącik Róż" – strefa rekreacji i wypoczynku.

To pomysł na stworzenie miejsca gdzie każdy może przyjść, pospacerować, poczytać gazetę czy pogadać z sąsiadem na ławeczce w przyjemnym otoczeniu. Gdzie można pograć w klasy czy pobawić się w piaskownicy.

Wniosek złożony do Urzędu Miejskiego!

Więcej...

Budżet partycypacyjny w Zabrzu na 2017 rok

Budżet partycypacyjny w Zabrzu na 2017 rok

Gotowi? My już zabieramy się do pracy. Chętnych na kolejną "burzę mózgów" zapraszamy do siedziby PAL w Zabrzu – Biskupicach przy ul. Bytomskiej 82. Czas start - czwartek godzina 10.00.

Więcej...

Wyjazd do Osikowej Doliny

Może nie chronologicznie (brak czasu) ale chcielibyśmy Wam przypomnieć nasz wyjazd. Postaramy się wrzucić niebawem inne informacje o tym co u nas. Lecz tymczasem zapraszamy do poczytania tekstu poniżej i obejrzenia galerii.

W dniu 23.06.2016r. uczestnicy PAL wzięli udział w jednodniowym wyjeździe w ramach Klubu Dobrych Praktyk. Tym razem mieliśmy okazję poznać Osikową Dolinę.

Więcej...

Gościliśmy pracowników sosnowieckiego MOPS-u

W dniu 23 marca 2016r. gościliśmy pracowników sosnowieckiego MOPS-u, którzy również realizują działania podobne do naszych. Wspólna rozmowa, wymiana doświadczeń i wiedzy w obszarze aktywności lokalnej -  to bardzo cenne. Cieszymy się, ze mogliśmy wymienić się tą wiedza i doświadczeniem. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy do obejrzenia materiału ze spotkania.

Więcej...