Aktualności PAL Biskupice

Cykl bezpłatnych warsztatów z szycia z Filcanką

Cykl bezpłatnych warsztatów z szycia z Filcanką

 

 

„Uszyj z nami prezent na Dzień Mamy” - od 08.05.2018 zaczęliśmy cykl spotkań warsztatowych. Będziemy szyć razem z Filcanką. Podczas wczorajszych zajęć szyliśmy od podstaw tulipany.

Na kolejne zapraszamy już w następny wtorek 15.05.2018r. o godzinie 09.00. Będziemy szyć saszetki - organizery. 

 

Rozpoczęliśmy warsztaty z zamiarem przekazania kwiatów i organizerów dla mam
z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Jeśli czas nam pozwoli wszystkie osoby uczestniczące w tej akcji oprócz umiejętności szycia :-) będą mogły uszyć dla siebie tulipany i organizery


Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych tych co potrafią i co nie potrafią szyć.
Spotkania są nieodpłatne więc zapraszamy - przyłącz się do nas.

Miejsce spotkań: Program Aktywności Lokalnej Biskupice ul. Bytomska 82, Zabrze - Biskupice

 

 

Zapraszamy również na nasz profil:


https://www.facebook.com/PALBiskupice/

 


 

 

Więcej...

Budżet partycypacyjny IV edycja

P0055 Stworzenie "Centrum Aktywności i Wypoczynku" w Zabrzu Biskupicach

 

Rozmawialiśmy, zastanawialiśmy się i zdecydowaliśmy. Na dyskusjach spędziliśmy wiele godzin. Podjęliśmy decyzję, że projekt dotyczący stworzenia miejsca zieleni w Biskupicach to będzie to. Powstał projekt strefy wypoczynku. Dlaczego? Ponieważ potrzeba miejsc ładnych, zadbanych, miejsc na spacer, relaks. Po to by w codziennym zabieganiu mieć możliwość na chwilę zatrzymania się, pobiegania w terenie zielonym. Nie będzie to wielki park ale każda zmiana zaczyna się od małych rzeczy. Jeśli chcecie mieć takie miejsca zagłosujcie na nasz projekt. To Wy - Mieszkańcy zdecydujecie co dla Was ważne. Każdy projekt, który pozytywnie wpływa na zmianę otoczenia jest ważny. Dlatego grupa mieszkańców Biskupic zdecydowała, że spróbujemy dorzucić nasza cegiełkę do zmiany. Uda się? To zależy od decyzji mieszkańców, od ich głosów. Dlatego będziemy mówić i zachęcać Was do poparcia. Zdecydujcie sami co dla Was ważne.

 

Więcej...

Zajecia manualne

Zajecia manualne

Od września 2017 na zajęciach manualnych króluje maszyna do szycia. Próbujemy swoich sił w nowym wyzwaniu. Trochę było obaw lecz okazało się, że ta maszyna nas wciągnęła :-) Na razie ćwiczymy proste elementy - co dalej, kto wie? Może powstaną bardziej ambitne projekty. Trzymamy kciuki za wytrwałość naszych uczestników zajęć. Mamy też nowego "członka rodziny" w grupie, który nam ułatwia zajęcia. To nowa maszyna dzięki której „kolejki” do szycia zmniejszyły się :-)

Więcej...

Warsztaty w PAL Biskupice

Warsztaty w PAL Biskupice

Program Aktywności Lokalnej „Szansa dla Biskupic” ul Bytomska 82 Zabrze-Biskupice. Zaprasza na warsztaty. Jak lepiej nad sobą panować i szybciej odzyskiwać równowagę emocjonalną? Czy da się pogodzić szybkie tempo współczesnego życia z potrzebą spokoju i stałości? Na chwilę, w której będzie miejsce na zatrzymanie się i zatroszczenie o siebie zapraszamy 27.10.2017, godz. 10.00.Warsztat poprowadzi terapeuta poznawczo-behawioralny Aneta Paryż-Zwolenik.

Więcej...

Klub Dobrych Praktyk

W dniu 4.10.2017r uczestnicy projektu Drogowskaz wraz z mieszkańcami Dzielnicy uczestniczyli w Wizycie studyjnej do MOPS Wisły. Uczestnicy wyjazdu brali udział w warsztatach manualnych prowadzonych w ramach projektu PAL Wisła. Warsztaty prowadziła przedstawiciel "Grupy Twórców Wiślanie" Pani Ewa Lazar. Nauczyliśmy się jak samodzielnie zrobić kwiaty z bibuły.

Więcej...

95 urodziny Miasta Zabrze – Skarbnikowe Gody

Uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej "Szansa dla Biskupic" byli częścią obchodów 95 urodzin Miasta. Woreczki zapachowe i kwiaty to część prezentu dla mieszkańców Zabrza. Każdy kto odwiedził nasz punkt mógł samodzielnie wykonań drobiazg dla siebie i swoich bliskich.

Więcej...

Spotkanie z mikulczyckim PAL-em

W dniu 07.09.2017r. Gościliśmy uczestników i pracowników Programu Aktywności Lokalnej Zabrze - Mikulczyce. Spotkanie było okazją do wymiany informacji, opowiedzenia o historii naszych działań. Można też było zwiedzić krypty Ballestremów w biskupickim kościele św. Jana Chrzciciela. Dziękujemy za miłe spotkanie, ciekawą dyskusję, słodkości i kwiaty.

Więcej...

Budżet partycypacyjny IV edycja

Tak jak w poprzednim roku postanowiliśmy zawalczyć o zmianę – zmianę naszego otoczenia. Ciężka praca, garść pomysłów i projekt pod numerem P0055 złożony do UM Zabrze. Teraz czekamy na ocenę formalną. "Centrum Aktywności i Wypoczynku" w Zabrzu Biskupicach – to pomysł na stworzenie miejsca rekreacji dla wszystkich. Więcej o projekcie napiszemy gdy tylko zostanie on zatwierdzony.

Trzymajcie kciuki!

Więcej...

Dzień Sąsiada - reportaż

Spotkanie sąsiedzkie już za nami – na nowo po sąsiedzku.
Było ciekawie, zabawnie, rodzinnie i po sąsiedzku. Dziękujemy, że chcieliście spędzić ten dzień razem z nami.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego by to spotkanie miało taką oprawę:

Więcej...

Spotkanie z Seniorami - dzielnicowi

W dniu 30.05.2017r. W PAL-u biskupickim odbyło się kolejne spotkanie z Seniorami.
W kameralnym gronie można było zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa. Warto o tym rozmawiać co też potwierdzili sami uczestnicy spotkania.

Więcej...

Piknik Sąsiedzki z Okazji Dnia Sąsiada

Już niebawem u nas Piknik Sąsiedzki z Okazji Dnia Sąsiada. To wspólne świętowanie Rodzin i Sąsiadów. Idea, która nam przyświeca to integracja społeczności tak w wymiarze Rodziny jak i sąsiedzkim.

Zapraszamy więc 3 czerwca w godzinach 13.00-17.00 spotkania z nami. Zabierzcie swoich bliskich, sąsiadów, dobry humor i może coś na stół sąsiedzki. Przepisy są mile widziane - chcielibyśmy stworzyć wspólną Książkę Sąsiedzkich i Rodzinnych przysmaków, dań obiadowych, czyli słowem wszystkiego co może smakować. Nie zapomnijcie tej daty!

Więcej...

„Warsztat Spełnianych Marzeń”

Jak często dostrzegamy nasze osiągnięcia? Czy codzienne sprawy dostarczają nam powodów do dumy? A co z naszymi marzeniami? Początek roku daje nowe perspektywy. Być może luty okaże się dobrym momentem na tworzenie planów na przyszłość? „Warsztat Spełnianych Marzeń” to czas na osobistą refleksję i odszukanie własnych zasobów, niezbędnych do spełniania marzeń. Zajęcia poprowadzone będą przez certyfikowanego psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego Anetę Paryż – Zwolenik, Gabinet terapii, rozwoju, edukacji. Siedziba PAL Biskupice, 10.03.2017r. godzina 11.00. Zapraszamy serdecznie.

Więcej...