przez Kamil Herman

Maj w Magnes

Maj w Magnes

W maju  w dalszym ciągu wszelkie podejmowane przez nas działania odbywały się wyłącznie online z uwagi na wciąż trwającą pandemię koronawirusa.

Miesiąc rozpoczęliśmy od realizacji kursu obsługi maszyny do szycia, oraz podstaw kroju i szycia. Kurs poprowadziła Katarzyna Wiencierz, na co dzień realizująca dla członków naszej grupy warsztaty manualne. W dalszym ciągu w naszej siedzibie odbywały się warsztaty kulinarne, podczas których zrobiliśmy dwie wersje naleśników – na słodko z serem i dżemem, oraz w wydaniu wytrawnym – z nadzieniem ruskim, czyli serowo – ziemniaczanym. Z kolei uczestnicy naszej grupy bardzo mile nas zaskoczyli przygotowując we własnych domach gołąbki, co zostało potwierdzone licznie nadesłanymi do nas fotografiami.

W ramach zajęć manualnych przedstawiliśmy wspólnie z pracownikami koordynującymi działania PAL Zandka, jak wykonać ozdobne osłonki na doniczki ze starych puszek, które ozdobiliśmy metodą dekupażu.

W maju poprowadziliśmy także dla Państwa zajęcia z doradztwa grupowego, w ramach których przedstawiliśmy wykonaną przez siebie prezentację na temat wykluczenia cyfrowego osób niepełnosprawnych.

Więcej...

przez Kamil Herman

Kwiecień w Magnes

Kwiecień 2020 roku był kolejnym miesiącem, w którym z uwagi na trwającą pandemię formy wsparcia były realizowane wyłącznie online. Zajęcia manualne (jak uszyć z filcu ozdobne wielkanocne etui na sztućce), czy kulinarne (placki ziemniaczane, spaghetti, racuchy z jabłkami) realizowaliśmy bez udziału naszych uczestników, ale członkowie grupy bardzo żywo i emocjonalnie reagowali na wrzucane przez nas posty na fanpejdża grupy, który prowadzimy na Facebooku.

Oczywiście wspólnie z PAL Zandka nie ustajemy w szyciu maseczek dla  firm i instytucji. Noszenie maseczek od 16 kwietnia stało się obowiązkowe, tak więc w ostatnim czasie mamy sporo pracy.

 

Z członkami   naszej grupy zachowujemy stały kontakt telefoniczny. Przypominamy, że Państwo cały czas możecie się z nami kontaktować za pośrednictwem telefonu, bądź Facebooka.

Więcej...

przez Kamil Herman

Marzec w Magnes

Marzec 2020 roku był miesiącem, który rozpoczęliśmy od dwóch spotkań. Gościem pierwszego była Pani Anna Winecka, która wprowadziła nas w świat bez dźwięku. Pani Ania, prężnie działająca na rzecz osób głuchych, przybliżyła nam sposób funkcjonowania osób z dysfunkcjami narządów słuchu. Spotkaliśmy się również z zarządem zabrzańskiego Koła Osób Głuchych i Niedosłyszących, a podczas rozmów podejmowaliśmy tematy ewentualnej współpracy.

 

Drugim naszym gościem był Pan Dariusz Jaszcz, który w swojej prezentacji „Wierzę – Walczę – Marzę” przedstawił nam historię tego, jak swoją pasję przekuł na prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą, która oprócz źródeł zarobkowania daje mu ogromną radość i satysfakcję. Przypominamy, że w kwietniu 2019 roku byliśmy obecni na zajęciach środowiskowych w „Mystery Room” – Pokoju Zagadek prowadzonym właśnie przez Pana Darka. 

 

Intensywnie rozpoczęty marzec przerwała nam wiadomość o rozszerzającej się pandemii koronawirusa Covid-19, która zmusiła nas do zawieszenia działań grupowych. W siedzibie przy Placu Krakowskim 4, w której na co dzień odbywały się zajęcia grupy „Magnes” i PAL Zandka ustawione zostały maszyny do szycia i pracownicy socjalni podjęli się działań wykraczających poza nasze standardowe umiejętności zawodowe. Z własnej inicjatywy zaczęliśmy szyć maseczki, które zostały przekazane m.in. także uczestnikom naszych zajęć.

Więcej...