przez Kamil Herman

Wrzesień w Magnes

Historia niewinnie skazanego na karę pozbawienia wolności Tomasza Komendy poruszyła chyba całą Polskę. Nas na pewno, bo nie kryliśmy łez wzruszenia po projekcji filmu „25 lat niewinności”, który we wrześniu obejrzeliśmy w zabrzańskim Multikinie.

Ponadto korzystając z pogodnych dni we wrześniu 2020r zwiedziliśmy Mini ZOO usytuowane w dzielnicy Makoszowy, byliśmy w ogrodzie botanicznym, oraz – po raz kolejny pojechaliśmy do gliwickiej tężni solankowej, by nawdychać się jodu i pospacerować na świeżym powietrzu.

Podczas warsztatów manualnych i kulinarnych realizowanych online pokazaliśmy Państwu jak uszyć torebkę na zakupy, jak ugotować żurek, oraz przygotować sałatkę grecką.

Więcej...

przez Kamil Herman

Siepień w Magnes

Miesiące wakacyjne sprzyjają wyjazdom. Uczestnicy naszych zajęć wspominali, że w czasach ich młodości wizyta w Parku Śląskim była stałym elementem każdych wakacji. ZOO z kamiennymi dinozaurami, planetarium, wesołe miasteczko z samolotami i diabelskim młynem, oraz uwielbiana przez wszystkich kolejka linowa Elka. Większość z nas ma takie same wspomnienia.

Wybraliśmy się więc w sierpniu do Parku Śląskiego by sobie te wspomnienia odświeżyć. Bez wizyty w ZOO i w wesołym miasteczku, ale za to ze spacerem po głównej alei Parku, oraz z przejażdżką "Elką".

 

W sierpniu odwiedziliśmy po raz kolejny tężnię solankową w Gliwicach, oraz Park 12C w Zabrzu, w którym zorganizowaliśmy spotkanie przy grillu.

 

Kilku uczestników naszych zajęć w sierpniu 2020r wzięło udział w wyjazdowych warsztatach z zakresu poprawy komunikacji, które odbyły się w Szczyrku.

 

Miesiąc zamknęliśmy warsztatami kulinarnymi i manualnymi “online”, podczas których zaprezentowaliśmy Państwu jak uszyć obrus kuchenny, oraz jak przygotować sernik na zimno – ciasto doskonałe na wakacyjne upały.

Więcej...

przez Kamil Herman

Czerwiec w Magnes

Wreszcie!

Z utęsknieniem oczekiwaliśmy tego dnia, gdy będziemy mogli znowu się spotkać z uczestnikami naszej grupy “Magnes” na wspólnych zajęciach. Otrzymaliśmy zgodę na zajęcia w plenerze, z czego skrzętnie skorzystaliśmy na różnych wyjściach. Miesiąc rozpoczęliśmy od spaceru po parku wokół stawów w Zabrzu – Mikulczycach. Było to nasze pierwsze spotkanie od ponad 3 miesięcy, więc wszyscy mieliśmy co opowiadać.

W kolejnych tygodniach odwiedziliśmy Park Dubiela z dopiero co wyremontowaną fontanną, oraz gliwicką tężnię solankową. W piękne lipcowe popołudnie spacerowaliśmy po centrum Zabrza, a naszą  wędrówkę zwieńczyliśmy wizytą w lodziarni. Dwukrotnie – z uczestnikami Programu Aktywności Lokalnej “Zandka” - byliśmy w kinie Planet Cinema. W związku z tym, iż otwarty został basen Aquarius, wznowiliśmy zawieszone od marca zajęcia rehabilitacyjno – wspomagające na basenie.

 

Oczywiście w naszej siedzibie cały czas trwały zajęcia online o charakterze manualnym i kulinarnym. Na tych pierwszych zaproponowaliśmy Państwu wspólne zrobienie z dziećmi gry “Memory”, a na tych drugich podsunęliśmy pomysły na dania: rosół, krokiety, parówki w cieście francuskim.

Więcej...