Projekt “Drogowskaz”

Drogowskaz – projekt realizowany przez MOPR w Zabrzu od 01.07.2015r. do 31.12.2017r. ma na celu wzrost kompetencji życiowych i umiejętności społeczno–zawodowych 500 osób objętych kontraktem socjalnym oraz 100 osób objętych działaniami w ramach Programów Aktywności Lokalnej oraz ich otoczenia.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programy Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

Projekt jest skierowany do klientów Ośrodka zamieszkujących w Zabrzu, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Dostosowane do zdiagnozowanych indywidualnie potrzeb formy wsparcia w postaci m.in. warsztatów, treningów umiejętności społeczno-zawodowych, uczestnictwa w Klubie Integracji Społecznej mają na celu odbudowę i podtrzymanie zdolności do samodzielnego świadczenia pracy. Uczestnictwo w projekcie umożliwiającym skorzystanie z usług o charakterze społecznym, zawodowym, edukacyjnym oraz zdrowotnym ma doprowadzić do podniesienia bądź uzyskania kwalifikacji po opuszczeniu programu.

Dla Osób Niepełnosprawnych przygotowano rozbudowane działania w postaci instrumentów aktywnej integracji oraz działań środowiskowych.


Najnowsze aktualności

Wizyta w salonie fryzjerskim

Dwa miesiące minęły i  przyszedł czas pożegnać się z uczestnikami szóstej edycji Programu Aktywizacja i Integracja.
W ramach ostatniego już spotkania z grupą PAI VI, zaproponowaliśmy uczestnikom warsztaty z wizażu, w tym celu wybraliśmy się do salonu fryzjerskiego. Każdy z obecnych na zajęciach miał okazję do zadania pytań i skorzystania z porad dotyczących pielęgnacji włosów. Kilkoro śmiałków zdecydowało się na „ostre cięcie”.

Więcej...

Targi edukacyjne

25 kwietnia w hali MOSiR odbyły się 19-ste Zabrzańskie Targi Edukacyjne - Szkolne Prezentacje. Impreza organizowana przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego ma charakter informacyjny i skierowana jest do młodzieży stojącej przed wyborem przyszłego zawodu i dalszej formy kształcenia.

Więcej...

Wielkanocne warsztaty plastyczne w KIS

Uczestnicy KIS podczas zajęć integracyjnych wykonali ozdoby nawiązujące tematyką do nadchodzących świąt. Wykonane własnoręcznie filcowe baranki i zajączki będą stanowić dekorację wielkanocnego stołu. Wraz z naszymi uczestnikami życzymy wszystkim, by nadchodzący czas był przepełniony spotkaniami z rodziną i odpoczynkiem, który doda sił i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań.

Więcej...

Wręczono nagrody „Gminom przyjaznym ekonomii społecznej 2016”

W dniu 31 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się uroczystość z udziałem laureatów Konkursu „Gmina przyjazna ekonomii społecznej 2016r”. W imieniu Pani Prezydent Małgorzaty Mańki - Szulik nagrodę II miejsce odebrała Pani Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Czesława Winecka.

Więcej...

Gra planszowa Ekonomia Społeczna

W KIS testowaliśmy nowe narzędzie edukacyjne, którym jest gra planszowa „Ekonomia Społeczna”. Rozgrywki poprowadziła Spółdzielnia Socjalna FAJNA. Celem gry jest zapoznanie uczestników z podstawami modelu działania organizacji funkcjonujących w obrębie sektora ekonomii społecznej. Gra ta może być w szczególności przydatna dla nauczycieli i osób pracujących z młodzieżą. Uczy odpowiedzialności i współpracy, pozwala sprawdzić się w trudnych sytuacjach, a tym samym przyczynia się do do rozwoju zachowań społecznych młodzieży. Uczestnicy gry zyskują gotowy pakiet wiedzy o sektorze ekonomii społecznej i zasadach funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej.

Więcej...

Edukacja stomatologiczna

W ramach współpracy z Polskim Towarzystwem Studentów Stomatologi w Klubie Integracji Społecznej odbyła się prelekcja dotycząca profilaktyki zdrowotnej. Studentki z Zabrzańskiego Oddziału PTSS przybliżyły uczestnikom „Programu Aktywizacja i Integracja” zagadnienia związane z higieną stomatologiczną, możliwościami leczenia zębów i chorób jamy ustnej oraz uzupełnień protetycznych.

Więcej...

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała Więcej...