Projekt “Drogowskaz”

Drogowskaz – projekt realizowany przez MOPR w Zabrzu od 01.07.2015r. do 31.12.2017r. ma na celu wzrost kompetencji życiowych i umiejętności społeczno–zawodowych 500 osób objętych kontraktem socjalnym oraz 100 osób objętych działaniami w ramach Programów Aktywności Lokalnej oraz ich otoczenia.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programy Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

Projekt jest skierowany do klientów Ośrodka zamieszkujących w Zabrzu, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Dostosowane do zdiagnozowanych indywidualnie potrzeb formy wsparcia w postaci m.in. warsztatów, treningów umiejętności społeczno-zawodowych, uczestnictwa w Klubie Integracji Społecznej mają na celu odbudowę i podtrzymanie zdolności do samodzielnego świadczenia pracy. Uczestnictwo w projekcie umożliwiającym skorzystanie z usług o charakterze społecznym, zawodowym, edukacyjnym oraz zdrowotnym ma doprowadzić do podniesienia bądź uzyskania kwalifikacji po opuszczeniu programu.

Dla Osób Niepełnosprawnych przygotowano rozbudowane działania w postaci instrumentów aktywnej integracji oraz działań środowiskowych.


Najnowsze aktualności

Plac Zabaw

To już wstępna wizualizacja placu zabaw o który chcemy zawalczyć dla mieszkańców Mikulczyc w budżecie partycypacyjnym. To czy plac zabaw powstanie na skwerku ulic Tarnopolskiej i Poniatowskiego będzie zależało tylko i wyłącznie od głosów wszystkich mieszkańców Zabrza a w szczególności Mikulczyc. Wniosek złożony, zaakceptowany i czekamy na numer do głosowania. Jeżeli chcesz coś zmienić w swojej dzielnicy to będziesz miał okazję !!!

Więcej...

Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych z Mieszkańcami Zabrza

W dniu 10.09.2016r. przedstawiciele Klubu Integracji Społecznej oraz Programów Aktywności Lokalnej uczestniczyli w Pikniku Integracyjnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie KONTAKT działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 41. Wydarzenie objęte było patronatem Prezydenta m. Zabrze. Obsługiwaliśmy stoisko informacyjne dot. działań MOPR na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Impreza obfitowała w wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jaki i starszych uczestników i pozwoliła aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Więcej...

Słoneczniki na pożegnanie lata...

Słoneczniki na pożegnanie lata...

Ciągle szukamy nowych pomysłów by wciągnąć uczestników w zabawę twórczą, organizujemy różnorodne zajęcia, które mają być formą odstresowania, ich celem jest aktywizacja i integracja. W dniu 07.09.2016r. w Klubie Integracji Społecznej odbyły się warsztaty manualne, nasi uczestnicy własnoręcznie wykonali papierowe dekoracje, które teraz ozdabiają salę szkoleniową.

Więcej...

Emanuela Paczulla

Coś dla Kobiet? W PAL-u? Dlaczego nie!

Kobiety mają w sobie pokłady siły, której same często nie dostrzegają. Są uważne na potrzeby innych, empatyczne, zaradne. Tylko czy są też uważne na własne potrzeby? Czasami trochę „egoistyczne”?

Więc? Może coś tylko dla Pań?

„Gdzie jestem? Co jest dla mnie ważne? Jak dalej chciałabym żyć? Co mnie wspiera?”

Odpowiedzi na te pytania lub też inne będą mogły znaleźć uczestniczki warsztatów „Siła kobiecości – projekt kobieta”, które odbędą się w lokalu Programu Aktywności Lokalnej w Zabrzu Biskupicach przy ul. Bytomskiej 82.

W październiku b.r. odbędzie się pięć takich spotkań dla KOBIET.

Niestety lista tylko dla kobiet i właściwie już pełna.

Zajęcia poprowadzi certyfikowany psychoterapeuta Pani Emanuela Paczulla.

Więcej...

Budżet partycypacyjny 2017

Czym jest?

To kawałek naszych pomysłów i decyzja mieszkańców na zmianę otoczenia. To nasz wpływ na to jak część budżetu miejskiego zostanie zainwestowana.

W tym roku postanowiliśmy przelać nasz pomysł (jeden z wielu) na konkretny projekt.

Tak powstał "Kącik Róż" – strefa rekreacji i wypoczynku.

To pomysł na stworzenie miejsca gdzie każdy może przyjść, pospacerować, poczytać gazetę czy pogadać z sąsiadem na ławeczce w przyjemnym otoczeniu. Gdzie można pograć w klasy czy pobawić się w piaskownicy.

Wniosek złożony do Urzędu Miejskiego!

Więcej...

W dniu 28.07.2016r., wspólnie z Domem Pomocy Społecznej numer 3 w Zabrzu zorganizowaliśmy imprezę integracyjną pod hasłem: "Zaczarowany ogród”. Naszym celem była aktywizacja            i integracja międzypokoleniowa. W spotkaniu uczestniczyli

Spotkanie integracyjne pod hasłem: "Zaczarowany ogród”

W dniu 28.07.2016r., wspólnie z Domem Pomocy Społecznej numer 3 w Zabrzu zorganizowaliśmy imprezę integracyjną pod hasłem: "Zaczarowany ogród”. Naszym celem była aktywizacja i integracja międzypokoleniowa. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy DPS-u oraz uczestnicy Klubu Integracji Społecznej. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Grajland. Impreza była okazją by w większym gronie, miło i aktywnie spędzić czwartkowe popołudnie.

Więcej...

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała Więcej...