Projekt “Drogowskaz”

Drogowskaz – projekt realizowany przez MOPR w Zabrzu od 01.07.2015r. do 31.12.2017r. ma na celu wzrost kompetencji życiowych i umiejętności społeczno–zawodowych 500 osób objętych kontraktem socjalnym oraz 100 osób objętych działaniami w ramach Programów Aktywności Lokalnej oraz ich otoczenia.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programy Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

Projekt jest skierowany do klientów Ośrodka zamieszkujących w Zabrzu, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Dostosowane do zdiagnozowanych indywidualnie potrzeb formy wsparcia w postaci m.in. warsztatów, treningów umiejętności społeczno-zawodowych, uczestnictwa w Klubie Integracji Społecznej mają na celu odbudowę i podtrzymanie zdolności do samodzielnego świadczenia pracy. Uczestnictwo w projekcie umożliwiającym skorzystanie z usług o charakterze społecznym, zawodowym, edukacyjnym oraz zdrowotnym ma doprowadzić do podniesienia bądź uzyskania kwalifikacji po opuszczeniu programu.

Dla Osób Niepełnosprawnych przygotowano rozbudowane działania w postaci instrumentów aktywnej integracji oraz działań środowiskowych.


Najnowsze aktualności

W dniu 28.07.2016r., wspólnie z Domem Pomocy Społecznej numer 3 w Zabrzu zorganizowaliśmy imprezę integracyjną pod hasłem: "Zaczarowany ogród”. Naszym celem była aktywizacja            i integracja międzypokoleniowa. W spotkaniu uczestniczyli

Spotkanie integracyjne pod hasłem: "Zaczarowany ogród”

W dniu 28.07.2016r., wspólnie z Domem Pomocy Społecznej numer 3 w Zabrzu zorganizowaliśmy imprezę integracyjną pod hasłem: "Zaczarowany ogród”. Naszym celem była aktywizacja i integracja międzypokoleniowa. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy DPS-u oraz uczestnicy Klubu Integracji Społecznej. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Grajland. Impreza była okazją by w większym gronie, miło i aktywnie spędzić czwartkowe popołudnie.

Więcej...

Impreza integracyjna DPS

Pełną parą ruszyły przygotowania do organizowanej w lipcu imprezy integracyjnej mającej na celu aktywizację i integrację międzypokoleniową. Wraz z Domem Pomocy Społecznej numer 3 w Zabrzu przeprowadziliśmy warsztaty plastyczne na których nasi uczestnicy i mieszkańcy DPS własnoręcznie wykonali dekoracje na planowaną imprezę pod hasłem „Zaczarowany ogród’.

Więcej...

Budżet partycypacyjny w Zabrzu na 2017 rok

Budżet partycypacyjny w Zabrzu na 2017 rok

Gotowi? My już zabieramy się do pracy. Chętnych na kolejną "burzę mózgów" zapraszamy do siedziby PAL w Zabrzu – Biskupicach przy ul. Bytomskiej 82. Czas start - czwartek godzina 10.00.

Więcej...

Wyjazd do Osikowej Doliny

Może nie chronologicznie (brak czasu) ale chcielibyśmy Wam przypomnieć nasz wyjazd. Postaramy się wrzucić niebawem inne informacje o tym co u nas. Lecz tymczasem zapraszamy do poczytania tekstu poniżej i obejrzenia galerii.

W dniu 23.06.2016r. uczestnicy PAL wzięli udział w jednodniowym wyjeździe w ramach Klubu Dobrych Praktyk. Tym razem mieliśmy okazję poznać Osikową Dolinę.

Więcej...

KIS uczy jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

Pierwsza pomoc jest czynnikiem o kluczowym znaczeniu podczas zdarzeń nagłych, często ratuje życie lub zdrowie poszkodowanego. Naszym prawnym i moralnym obowiązkiem jest umiejętne udzielenie jej osobie lub osobom poszkodowanym w zdarzeniu kryzysowym.

Więcej...

Klub Integracji Społecznej w Telewizji Zabrze

W dniu 16.05.2016 r. pani kierownik Klubu Integracji Społecznej była gościem Telewizji Zabrze. Podczas spotkania przybliżyła mieszkańcom naszego miasta ofertę KIS oraz zaprosiła do uczestnictwa w projekcie „Drogowskaz”.

Więcej...

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała Więcej...