Projekt “Drogowskaz”

Drogowskaz – projekt realizowany przez MOPR w Zabrzu od 01.07.2015r. do 31.12.2017r. ma na celu wzrost kompetencji życiowych i umiejętności społeczno–zawodowych 500 osób objętych kontraktem socjalnym oraz 100 osób objętych działaniami w ramach Programów Aktywności Lokalnej oraz ich otoczenia.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programy Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

Projekt jest skierowany do klientów Ośrodka zamieszkujących w Zabrzu, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Dostosowane do zdiagnozowanych indywidualnie potrzeb formy wsparcia w postaci m.in. warsztatów, treningów umiejętności społeczno-zawodowych, uczestnictwa w Klubie Integracji Społecznej mają na celu odbudowę i podtrzymanie zdolności do samodzielnego świadczenia pracy. Uczestnictwo w projekcie umożliwiającym skorzystanie z usług o charakterze społecznym, zawodowym, edukacyjnym oraz zdrowotnym ma doprowadzić do podniesienia bądź uzyskania kwalifikacji po opuszczeniu programu.

Dla Osób Niepełnosprawnych przygotowano rozbudowane działania w postaci instrumentów aktywnej integracji oraz działań środowiskowych.


Najnowsze aktualności

Ścianka Wspinaczkowa

Początek roku w Kisie to zajęcia warsztatowe, ale również aktywność fizyczna, a to za sprawą wyjścia do Centrum Sportu „Skarpa” gdzie uczestnicy pod okiem instruktora mieli okazję skorzystać ze ścianki wspinaczkowej. Ścianka wspinaczkowa to doskonały sposób nie tylko na poprawę kondycji, wspinaczka to sport, dzięki któremu można nabrać pewności siebie, wyzwolić ambicję.

Więcej...

Świąteczne Warsztaty Plastyczne w KIS-ie

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka dni, jeszcze ostatnie zakupy, porządki, strojenie domów i mieszkań oraz ubieranie choinki. W Klubie Integracji Społecznej również zapanowała świąteczna atmosfera, a to za sprawą bożonarodzeniowych warsztatów plastycznych.

Zaprosiliśmy wszystkich chętnych uczestników na zajęcia manualne, podczas których każdy mógł własnoręcznie wykonać ozdoby świąteczne, stworzyć autorskie, niepowtarzalne dzieła i udekorować nimi „kisową” choinkę. Było również pieczenie pierniczków.

Więcej...

Dzień Wolontariusza

Dzień Wolontariusza

W dniu 02.12.2016r. obchodziliśmy „Dzień Wolontariusza”. Z tej okazji w Multikinie rozstrzygnięto konkurs „Wolontariusz Roku”. Podczas uroczystości z udziałem Prezydent Miasta Zabrze najbardziej zasłużeni zostali uhonorowani tytułem ” Wolontariusza Roku 2016”. Imprezie towarzyszył kiermasz prac świątecznych, na którym prezentowaliśmy wykonane własnoręcznie przez uczestników KIS oraz PAL Mikulczyce i Biskupice ozdoby choinkowe.

Więcej...

Kampania16 Dni Akcji Przeciw Przemocy zewzględu na Płeć

Kampania16 Dni Akcji Przeciw Przemocy zewzględu na Płeć

W miniony piątek – 25 listopada, a więc w Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy wobec Kobiet rozpoczęliśmy kampanię 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu a Płeć. Nasza psycholog, Karolina Szywacz-Kozłowska, przeprowadziła warsztaty "Stereotypy upełnoMOCnienie w poMOCy" dla grupy pracownic i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, jak stereotypy dotyczące płci mogą wpływać na stosowanie przemocy. Poszukiwaliśmy też sposobów efektywnego wzmacniania osób doświadczających przemocy.

Więcej...

Warsztaty Mydlarskie dla uczestników KIS

Warsztaty Mydlarskie dla uczestników KIS

Warsztaty przeprowadziła dla nas Spółdzielnia Socjalna „FAJNA”. Na zajęciach uczestnicy tworzyli mydełka w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu, które mogli zapakować w torebki, ozdobić sizalem, rafią i oczywiście zabrać do domu. Warsztaty były świetną zabawą, umożliwiającą rozwój kreatywnego myślenia, to również okazja, by zrobić efektowne prezenty dla najbliższych, na różne okazje. Podczas wizyty uczestnicy nabyli podstawową wiedzę dotyczącą przedsiębiorstwa społecznego, w którym w myśl motta FAJNEJ pracują "efektywni ludzie z niepełnosprawnością".

Więcej...

Wyjście do teatru dla uczestników KIS

W ramach Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” wybraliśmy się do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl „Czekając na Otella”. Tekst dramatu oparty jest na przeżyciach aktorów w nim występujących, bazuje na ich doświadczeniach związanych z uprzedzeniami oraz zagubieniu pomiędzy dwiema ojczyznami. Amin Bensalem i Mikołaj Woubishet to aktorzy o afrykańskim pochodzeniu, którzy pod pretekstem udziału w przesłuchaniu do tytułowej roli w Otellu Wiliama Szekspira przeprowadzają analizę własnej tożsamości zwracając uwagę na społeczeństwo, które szufladkuje jednostki ze względu na kolor skóry, wyznanie, orientację seksualną. A jedynym, czego nam brakuje jest przecież wzajemny szacunek. Mocną stroną spektaklu był niewątpliwie humor, wszyscy opuszczaliśmy salę z uśmiechem na buzi. Uczestnikom KIS udało się nawet namówić aktorów do wspólnego zdjęcia.

Więcej...

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała Więcej...