Projekt “Drogowskaz”

Drogowskaz – projekt realizowany przez MOPR w Zabrzu od 01.07.2015r. do 31.12.2017r. ma na celu wzrost kompetencji życiowych i umiejętności społeczno–zawodowych 500 osób objętych kontraktem socjalnym oraz 100 osób objętych działaniami w ramach Programów Aktywności Lokalnej oraz ich otoczenia.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programy Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

Projekt jest skierowany do klientów Ośrodka zamieszkujących w Zabrzu, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Dostosowane do zdiagnozowanych indywidualnie potrzeb formy wsparcia w postaci m.in. warsztatów, treningów umiejętności społeczno-zawodowych, uczestnictwa w Klubie Integracji Społecznej mają na celu odbudowę i podtrzymanie zdolności do samodzielnego świadczenia pracy. Uczestnictwo w projekcie umożliwiającym skorzystanie z usług o charakterze społecznym, zawodowym, edukacyjnym oraz zdrowotnym ma doprowadzić do podniesienia bądź uzyskania kwalifikacji po opuszczeniu programu.

Dla Osób Niepełnosprawnych przygotowano rozbudowane działania w postaci instrumentów aktywnej integracji oraz działań środowiskowych.


Najnowsze aktualności

„Warsztat Spełnianych Marzeń”

Jak często dostrzegamy nasze osiągnięcia? Czy codzienne sprawy dostarczają nam powodów do dumy? A co z naszymi marzeniami? Początek roku daje nowe perspektywy. Być może luty okaże się dobrym momentem na tworzenie planów na przyszłość? „Warsztat Spełnianych Marzeń” to czas na osobistą refleksję i odszukanie własnych zasobów, niezbędnych do spełniania marzeń. Zajęcia poprowadzone będą przez certyfikowanego psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego Anetę Paryż – Zwolenik, Gabinet terapii, rozwoju, edukacji. Siedziba PAL Biskupice, 10.03.2017r. godzina 11.00. Zapraszamy serdecznie.

Więcej...

Doradca zawodowy

Zapraszamy do kontaktu osoby, które są uczestnikami projektu „Drogowskaz” oraz chcą podjąć pracę - tel: 667 036 276, kistrenerpracy@mopr.zabrze.pl, ul. Wyzwolenia 7, pok. nr 4.

Więcej...

Ścianka Wspinaczkowa

Początek roku w Kisie to zajęcia warsztatowe, ale również aktywność fizyczna, a to za sprawą wyjścia do Centrum Sportu „Skarpa” gdzie uczestnicy pod okiem instruktora mieli okazję skorzystać ze ścianki wspinaczkowej. Ścianka wspinaczkowa to doskonały sposób nie tylko na poprawę kondycji, wspinaczka to sport, dzięki któremu można nabrać pewności siebie, wyzwolić ambicję.

Więcej...

Świąteczne Warsztaty Plastyczne w KIS-ie

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka dni, jeszcze ostatnie zakupy, porządki, strojenie domów i mieszkań oraz ubieranie choinki. W Klubie Integracji Społecznej również zapanowała świąteczna atmosfera, a to za sprawą bożonarodzeniowych warsztatów plastycznych.

Zaprosiliśmy wszystkich chętnych uczestników na zajęcia manualne, podczas których każdy mógł własnoręcznie wykonać ozdoby świąteczne, stworzyć autorskie, niepowtarzalne dzieła i udekorować nimi „kisową” choinkę. Było również pieczenie pierniczków.

Więcej...

Dzień Wolontariusza

Dzień Wolontariusza

W dniu 02.12.2016r. obchodziliśmy „Dzień Wolontariusza”. Z tej okazji w Multikinie rozstrzygnięto konkurs „Wolontariusz Roku”. Podczas uroczystości z udziałem Prezydent Miasta Zabrze najbardziej zasłużeni zostali uhonorowani tytułem ” Wolontariusza Roku 2016”. Imprezie towarzyszył kiermasz prac świątecznych, na którym prezentowaliśmy wykonane własnoręcznie przez uczestników KIS oraz PAL Mikulczyce i Biskupice ozdoby choinkowe.

Więcej...

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała Więcej...